Nowoczesne kuchnie wyróżnia doskonały smak, estetyka i wysoka ergonomia projektu. Bardzo często w modnych wnętrzach, inspirowanych współczesnym minimalizmem, pojawia się wyspa kuchenna – mebel od lat cieszący się niesłabnącą popularnością. Dlaczego warto zaryzykować i wybrać aranżację kuchni z wyspą? Na te inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule!

Stolkar P 203 Anna lakier

Czy wyspa w kuchni jest praktyczna?

Kuchnia to przestrzeń, w której meble nie tylko powinny mieć styl, ale przede wszystkim powinny być praktyczne. Czy wyspa należy do funkcjonalnych mebli kuchennych? Zdecydowanie tak! Wyspa w kuchni to wyjątkowo uniwersalny mebel, którego zastosowanie zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Nie masz pomysłu na wykorzystanie potencjału wyspy kuchennej? Sprawdź poniżej nasze propozycje!

Wyspa kuchenna a przestrzeń w kuchni

Przyjmuje się, że ergonomiczny projekt kuchni to taki, w którym zachowano prawidłowe proporcje trójkąta roboczego. Wolnostojąca wyspa kuchenna to doskonałe rozwiązanie poszerzające przestrzeń roboczą w kuchni! Możesz potraktować ją jako dodatkowy blat roboczy, na którym przygotujesz posiłki, lub zamontować w niej zlew.

Jeśli chcesz, żeby Twoja aranżacja wyróżniała się ciekawym stylem, to wyspa kuchenna z płytą grzewczą jest rozwiązaniem dla Ciebie! Co więcej, na rynku znajdziesz wyspy kuchenne z szufladami na: wyposażenie, akcesoria i inne przydatne przedmioty.

Wyspa kuchenna i stół w jednym

Stół to bardzo ważna część wyposażenia domu, przy nim raczymy się posiłkami, rozmawiamy z bliskimi, a współcześnie – też pracujemy. Czasem w naszych mieszkaniach brak miejsca na oddzielną jadalnię. Dlatego wyspa kuchenna jako stół jest świetnym rozwiązaniem, które może zastąpić tradycyjną przestrzeń jadalną. Co więcej, wyspa w kuchni pozwala łatwiej integrować się z domownikami i gośćmi! Przygotowując posiłki, możemy utrzymywać z nimi stały kontakt i uczestniczyć w spotkaniach, wykonując jednocześnie codzienne obowiązki.

Wyspa kuchenna otwarta na salon

premium line kuchnia moniuszko

Osoby projektujące kuchnię otwartą na salon bardzo często zastanawiają się, jak sprawić, żeby jej wygląd był spójny z aranżacją przestrzeni wypoczynkowej. Warto pamiętać, że nowoczesna wyspa kuchenna doskonale sprawdza się jako mebel porządkujący całe wnętrze. Może stanowić wizualny łącznik między kuchnią a salonem. Co więcej, to właśnie dzięki wyspie kuchennej możesz zaoszczędzić mnóstwo miejsca, gdy użyjesz jej jako przestrzeni jadalnej! Dzięki temu stworzysz bardzo ciekawy projekt open space.

Marzysz o wyspie kuchennej u siebie? Chcesz, żeby Twój dom zachwycał domowników i gości? Jesteś w odpowiednim miejscu! Sprawdź naszą ofertę i wybierz nowoczesne meble kuchenne od Stolkar! Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci zaprojektować wymarzoną kuchnię!