Zastanawiasz się, jakie meble wybrać do swojej nowej kuchni? Modułowe meble kuchenne to odpowiedź na Twoje potrzeby! Ich uniwersalny charakter pozwala na łatwe zaprojektowanie aranżacji kuchennej. Meble kuchenne systemowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego – już teraz możesz się przekonać, dlaczego.

  • Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Twoja kuchnia ma specyficzny i wymagający układ? Dużą zaletą modułowych mebli kuchennych jest możliwość łatwego dopasowania ich do kształtu oraz wielkości pomieszczenia. Co więcej, szafki modułowe możesz ustawić w wygodnej konfiguracji, która pozwoli Ci komfortowo poruszać się w trakcie przygotowywania posiłków.

  • Dobra jakość w niskiej cenie

Kuchnia to miejsce, w którym meble powinny służyć nam przez długie lata. Szafki kuchenne modułowe są wykonane z wytrzymałej płyty MDF, dzięki której nowa aranżacja zostanie z Tobą na długi czas. Płyta MDF, nazywana też płytą meblową, dobrze sprawdza się w przestrzeniach o zmiennej wilgotności i podatności na zarysowania.

  • Ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni

Warto pamiętać, że modułowe meble kuchenne posiadają funkcjonalne elementy, dzięki którym Twoja kuchnia stanie się dobrze zorganizowanym pomieszczeniem. Wśród nich możesz znaleźć systemy cichego domykania szuflad, a także podnośniki utrzymujące fronty.

  • Projekt o indywidualnym charakterze

Kuchnie modułowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników ciekawych aranżacji. Szeroki wybór kształtów szafek, kolorów frontów oraz elementów wykończeniowych i okucia pozwala stworzyć projekt o interesującym charakterze. Bez względu na to, czy w stylu nowoczesnym, skandynawskim, tradycyjnym lub rustykalnym.

Meble kuchenne modułowe – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu i portfela

O czym pamiętać przed zakupem mebli modułowych do kuchni?

Zaplanowane przestrzeni kuchennej to nie tylko meble, akcesoria do gotowania czy zastawa kuchenna. Zanim zdecydujesz się na zakup modułowych mebli kuchennych, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:

  • rozważ, gdzie umieścić gniazdka elektryczne tak, aby korzystanie z nich było maksymalnie bezpieczne i komfortowe;
  • określ wysokość blatów optymalną dla Ciebie i Twoich domowników;
  • zastosuj zasadę trójkąta roboczego – odległość między lodówką a zlewem oraz powinna wynosić 120-210 cm (tak samo między kuchenką a zlewem), między lodówką i kuchenką zachowaj dystans 120-270 cm;
  • zostaw miejsce na okap nad płytą grzewczą.

Dobrze przygotowany projekt zagospodarowania kuchni pozwoli Ci cieszyć się pełną wygodą podczas gotowania. Jeśli szukasz ciekawych i funkcjonalnych systemów mebli kuchennych, wybierz propozycje od sprawdzonego producenta z branży meblarskiej. Z profesjonalną pomocą stworzysz wyjątkową aranżację swojej kuchni.