Dobrze zaaranżowana przestrzeń w łazience to doskonałe miejsce także do relaksu i wypoczynku.  Aby w pełni czerpać z funkcjonalności i estetyki nowego projektu łazienki, warto wybrać idealne meble łazienkowe, które są praktyczne i cieszą oko.

Większość mebli do łazienki, jakie możesz znaleźć w popularnych sklepach i marketach budowlanych czy sklepach meblowych, zostało wykonanych z płyty laminowanej lub lakierowanej. Które z nich warto mieć w swojej łazience?

Meble łazienkowe – płyta lakierowana

Meble do łazienki lakierowane czy laminowane?Meble łazienkowe lakierowane mogą być kojarzone z eleganckimi aranżacjami w stylu glamour. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ lakierowane meble do łazienki świetnie wyglądają we wnętrzach pełnych blichtru i blasku. Tego rodzaju szafki łazienkowe bardzo często występują w ciekawych wariantach modułowych, a także odważnych kolorach. Meble z frontami lakierowanymi to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, które lubią klasyczne rozwiązania aranżacyjne. Szafki w łazience z frontami lakierowanymi pasują do pomieszczeń w stylu glamour, nowoczesnym, minimalistycznym – wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustu!

Ogromną zaletą, jaką wyróżniają się meble łazienkowe lakierowane, jest efektowne odbijanie światła. Dzięki temu, pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Tym samym, płyta lakierowana doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych i bardzo małych łazienek.

Warto pamiętać, że lakierowane meble do łazienki wymagają odpowiedniej pielęgnacji frontów. Meble lakierowane w łazience należy czyścić delikatnymi preparatami, unikając tarcia i szorowania. Zamiast gąbki lub twardej ścierki, wybierz delikatną ściereczkę z mikrofibry. W trakcie sprzątania mebli lakierowanych łazienkowych należy unikać detergentów zawierających substancje ścierne i/lub alkohol.

Meble łazienkowe – płyta laminowana

Doskonale pamiętamy te czasy, kiedy meble łazienkowe wyprodukowane z płyty laminowanej wzbudziły nieufność u niektórychMeble do łazienki lakierowane czy laminowane? konsumentów. Przede wszystkim dlatego, że kojarzyły się z niską jakością i przeciętnym wyglądem. Postęp technologiczny sprawił, że nowoczesne meble w łazience z płyty laminowanej wyróżniają się wytrzymałością oraz niebanalnym stylem.

Łazienka to miejsce wymagające regularnego sprzątania. Co więcej, jest narażona na różny stopień wilgotności, a także częste zmiany temperatury powietrza. Ogromną zaletą mebli łazienkowych z płyty laminowanej jest możliwość łatwego i szybkiego sprzątania ich powierzchni. Warto pamiętać, że meble do łazienki z płyty laminowanej nie wymagają stosowania specjalistycznych detergentów lub akcesoriów do mycia.

Meble w łazience z płyty laminowanej wyróżniają się szerokimi możliwościami w obszarze projektowania. Na rynku znajdziesz różne rozwiązania, które dopasujesz do swojego indywidualnego gustu. Uwielbiasz drewno? Nie ma problemu! Wybierz szafki łazienkowe z płyty meblowej, która przypomina strukturę i wzór deski.

Tak naprawdę, wybór pomiędzy meblami lakierowanymi a meblami z płyty laminowanej zależy od Twoich potrzeb oraz stylu, w jakim urządzasz swoją łazienkę. Jeśli wciąż masz wątpliwości co do wyboru nowych mebli do łazienki, napisz do nas lub zadzwoń! Pomożemy Ci urządzić wymarzoną łazienkę.