Zastanawiasz się, co będzie modne w roku 2023 w zakresie kuchni? Na jaki kolor postawić? Jakie rozwiązania będą w tym roku zyskiwać na popularności?
Nie szukaj dalej! Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Modne kolory kuchni w 2023

Jeśli w zeszłym sezonie pokusiła Cię zielona kuchnia, to nie masz się o co martwić. Hit ostatniego sezonu pozostaje równie modny w tym roku! W tym roku kolorowe kuchnie i mocne kolorystycznie akcenty będą uważane za niezwykle modne. Żywe kolory zdecydowanie zastąpią monotonne beże i brązy – w tym roku stawiamy na zieleń, granat oraz odcienie niebieskiego, popielaty i róż. Modnym rozwiązaniem będzie również monochromatyczny design – czyli szafki w dwóch kolorach. Kontrast, który jest pożądanym efektem w designach monochromatycznych, można osiągnąć poprzez zestawienie kolorowych frontów z frontami w drewnie lub bieli. Biel w tym sezonie będzie wciąż modna (jest to długotrwały, klasyczny trend) jednak stawiać w tym roku należy na ciepłe, kremowe odcienie bieli, zamiast tych laboratoryjnie, nieskazitelnie białych frontów.

Modna podłoga w kuchni w 2023

W tym roku na podłogach kuchennych królować będzie drewno i kamień. W przeciwieństwie do frontów modnym rozwiązaniem w przypadku podłóg będzie postawienie na beż, brąz i naturalne kolory drewna czy kamienia. W przypadku fanów odważniejszych rozwiązań można postawić na kolorowe akcenty w podłodze w odcieniach wiśni, bordo czy magenty.

Jaki blat wybrać w 2023?

W tym roku stawia się na szlachetne materiały takie jak spiek kwarcowy, drewno, marmur czy granit. Modne też, podobnie jak w przypadku frontów, okaże się łączenie materiałów. Łączenie np. drewna z marmurem lub ciekawsze wzory konglomeratów będą zdecydowanie częściej spotykane w nowych kuchniach.