Kuchnia to zarówno miejsce przygotowywania posiłków, jak i codziennych spotkań z naszymi bliskimi i przyjaciółmi. Jak zorganizować przestrzeń kuchenną tak, aby każdy mógł komfortowo spędzać w niej czas? Odpowiedzią na to pytanie jest wyspa kuchenna, której funkcjonalność już dawno przekonała miłośników nowoczesnego designu.

Wyspa kuchenna – skąd taka popularność?

Aranżacje kuchni z wyspą cieszą się niesłabnącą popularnością. Meble kuchenne z wyspą całkowicie zmieniają oblicze kuchni, otwierając ją na zupełnie inne aktywności. Wyspa kuchenna to element wyposażenia wnętrz, który stanowi punkt spotkań domowników i ich przyjaciół. Najczęściej pełni funkcję blatu roboczego w kuchni, który można zaopatrzyć w zlew i płytę grzewczą. Umieszczenie odpowiednio dużej wyspy w kuchni pozwala stworzyć przestrzeń, w której dwie osoby lub więcej mogą wykonywać wspólnie różne czynności. Twoje dziecko prosi Cię o pomoc przy odrabianiu lekcji, a Ty musisz zrobić obiad? Nie ma problemu! Wyspa kuchenna będzie idealnym rozwiązaniem! 

Funkcjonalność wyspy kuchennej

Zaletą tego rodzaju mebli jest możliwość maksymalnego wykorzystania ich potencjału. Wiele osób decyduje się na umieszczenie ich zamiast tradycyjnych stołów kuchennych. Wyspa kuchenna jako stół to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci spożywać posiłki w wygodnej atmosferze, a także wykorzystać dodatkową przestrzeń wewnątrz samej wyspy. Większość wyposażona jest w systemy szuflad oraz szafek, w których możesz schować niezbędne akcesoria do gotowania lub zastawę kuchenną. Wszystko pod ręką, na swoim miejscu!

Inną korzyścią posiadania wysp kuchennych jest możliwość zastosowania ich jako łączników pomiędzy salonem a kuchnią. W tym układzie można zaprojektować modne wnętrza typu open space, które łączą przestrzeń użytkową z wypoczynkową.

Wyspy kuchenne – czy dla każdego?

Im więcej przestrzeni w Twojej kuchni, tym lepiej dla wyspy! Zestaw mebli kuchennych z wyspą stanowi silny akcent, który przy zbyt małym metrażu może zdominować i obciążyć aranżację przestrzeni. W przypadku mniejszych pomieszczeń warto rozważyć stół kuchenny, który nie zajmuje tyle miejsca, co tradycyjna wyspa w kuchni.

Wyspa do kuchni wkomponowana w przestrzeń może świetnie wyglądać i stanowić ważny, funkcjonalny element. W ofercie Stolkar znajdziesz inspiracje połączenia zestawu mebli kuchennych z praktyczną wyspą kuchenną