Co będzie wiodło prym na rynku wnętrzarskim, jeśli chodzi o kuchnie? Wiele trendów to kontynuacja lub nowa odsłona wcześniejszych trendów aranżacyjnych.

Trendy kolorystyczne kuchni w 2023.

Oczywiste jest, że klasyczne kolory takie jak czerń, biel i ich pochodne są kolorami aranżacyjnie ponadczasowymi i nadal będą często spotykane w tym roku. Ten rok jednak to rok przepięknych, kolorowych kuchni! Jakie kolory wysuną się na przód modnych rozwiązań kuchennych?

Szałwiowa zieleń.

Ten kolor (ang. sage-green) pojawiał się już w zestawieniach najmodniejszych kolorów kuchennych w poprzednim roku, w tym jednak osiągnie on peak swojej popularności! Kolor ten świetnie skomponuje się z odcieniami butelkowej zieleni czy odcieniami bieli, a wyjątkowy odcień nada Twojej kuchni harmonii i nuty sielanki.

Granat/Kobalt.

Ten odważny kolor pojawi się w kuchniach miłośników odważnych rozwiązań. Aranżacyjnie świetnie będzie zgrywał się z jasnymi jak i ciemnymi elementami – jest więc wyjątkowo uniwersalnym kolorowym rozwiązaniem.

Pudrowy róż.

Delikatny różowy kolor idealnie doda delikatności i romantycznego wydźwięku i nowoczesnym i klasycznym projektom. Kolor ten pasuje i do jasnych i do ciemnych akcentów, dzięki czemu może gościć nie tylko w typowo kobiecych kuchniach.

Nowe wydanie wysp kuchennych.

Wyspy kuchenne od dawna nie wychodzą z mody – jest to w końcu nie tylko estetyczny, ale i niezwykle funkcjonalny element zabudowy kuchennej. W tym roku możemy jednak zobaczyć wyspy kuchenne w nowym, bardziej nowatorskim obliczu. Zamiast prostokątnych brył o ostrych kątach w kuchni zagoszczą wyspy z zaokrąglonymi, miękkimi krawędziami, a nawet te o nieregularnych, organicznych kształtach. Ważnym aspektem wysp kuchennych w 2023 roku będzie też funkcjonalność – wiele szuflad i skrytek to tego wyznacznik.

Biżuteria w kuchni? Tak!

Biżuteria kuchenna to nic innego jak ozdobne wykończenia mebli – najbardziej należy zwrócić uwagę na uchwyty. Bardzo modne w tym roku okażą się te wykonane ze stali lub mosiądzu i w nowoczesnych, minimalistycznych designach, jak i tym bardziej sielankowym, staromodnym stylu. Ciekawym elementem, który będzie ostatnim krzykiem mody w tym roku, okażą się również ozdobne, wymienne gałki z kwiecistymi wzorami.