Dobrze dobrane akcesoria łazienkowe mogą znacznie zwiększyć jej funkcjonalność, komfort użytkowania oraz dodać wielu walorów estetycznych. Jakie dodatki łazienkowe warto jest mieć w swojej łazience lub pokoju kąpielowym?

Uchwyty naścienne

To rozwiązanie nie tylko ułatwia sprzątanie armatury czy płytek, ale również bardzo estetycznie wyglądać. Pozwoli to również zaoszczędzić miejsce w mniejszych łazienkach.
Do najbardziej funkcjonalnych uchwytów naściennych zalicza się m.in. naścienny kubek i mydelniczkę, uchwyty na suszarkę i inne akcesoria do stylizacji włosów, półki naścienne pod prysznicem oraz reling na ręczniki. Haczyki i uchwyty eliminują również problem przypadkowego strącenia, rozbicia czy zabrudzenia przedmiotów.

Stojaki

Podobnie jak uchwyty, stojaki genialnie sprawdzą się w organizacji łazienki. Stojak na ręczniki sprawi, że będą one rozwieszone na większej przestrzeni, dzięki czemu szybciej wyschną, dzięki czemu będą mniej podatne na rozwój bakterii. Stojak na papier toaletowy sprawi, że korzystanie z toalety stanie się dużo bardziej instynktowne, a papier będzie przechowywany w wyznaczonym, higienicznym miejscu. Ponadto, na rynku dostępnych jest wiele wariantów stojaków na papier toaletowych w różnych aranżacjach. Ze względu na to, może to się również okazać ciekawym wyborem aranżacyjnym w małych, oddzielnych toaletach, gdzie nie ma przestrzeni na inne dodatki.

Ściągaczka do wody

Ściągaczka do wody staje się coraz bardziej popularnym dodatkiem, najczęściej spotykanym pod prysznicami. Warto jednak wiedzieć, że ściągaczka świetnie również zbierze parę wodną z lustra czy pomoże szybko zapanować nad wodą, która wylała się spod wanny czy prysznica. Zapobiega ona również zaciekom i osadzaniu się kamienia. Dla większej estetyki, można wybrać zestaw z uchwytem, który można powiesić pod prysznicem lub obok zlewu.

Dobrze dobrane akcesoria łazienkowe to takie, które sprawiają, że nasz czas spędzony w łazience jest przyjemniejszy. Ich wybór więc powinien być oparty na indywidualnych potrzebach i upodobaniach.