Szafki RTV do salonu nigdy nie wychodzą z mody!

Projektowanie salonu często zaczynamy od wyboru produktu, jakim jest szafka pod telewizor. Wiele osób zastanawia się, czy szafki pod TV wciąż są atrakcyjnym rozwiązaniem w zakresie planowania wystroju wnętrz, zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak!

Szerokie spektrum możliwości

Obecnie na rynku znajduje się szereg popularnych wariantów mebli RTV do salonu. Wśród produktów, które możesz znaleźć w sklepach meblowych, znajdują się:

  • popularne szafki RTV stojące
  • szafki RTV wiszące
  • wiele innych rozwiązań, wśród których są meblościanki, regały i półki na sprzęt RTV

Meble RTV niezbędne w Twoim salonie

W ciągu ostatnich dwudziestu lat można zaobserwować dużą zmianę w zakresie panujących trendów. Nowoczesne szafki pod telewizor wyróżniają się funkcjonalnością i prostą formą, które doskonale wpasują się w zróżnicowane aranżacje. Mnogość produktów pozwala wybrać zarówno ekskluzywne szafki RTV, jak i bardziej uniwersalne rozwiązania.

Wybrana według indywidualnego gustu szafka pod TV pełni funkcję ważnego akcentu aranżacyjnego. Warto pamiętać, że szafki pod TV mają przede wszystkim wartość użytkową.

Funkcjonalne rozwiązanie w każdym domu i mieszkaniu

Główną zaletą, jaką wyróżniają się meble pod telewizor, jest możliwość zagospodarowania ich przestrzeni wewnętrznej oraz zewnętrznej. Większość produktów na rynku wyposażona jest w “kanał” na kable sprzętu elektronicznego. Wierzch szafki RTV do salonu może być miejscem ustawienia kina domowego, konsoli do gier lub innych urządzeń elektronicznych. Meble pod TV to także doskonała okazja do wyeksponowania swoich ulubionych książek lub płyt z muzyką i grami na konsolę.

Praktyczne zastosowania dla Twojego komfortu

Czy szafki RTV do salonu mogą mieć wpływ na zdrowie człowieka? Okazuje się, że tak! Podczas zakupu szafki pod telewizor do salonu warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Wysokość szafki pod telewizor nie powinna przekraczać około 50-60cm – wyższy mebel może negatywnie wpływać na Twój wzrok. Prawidłowe umieszczenie telewizora ma miejsce wtedy, kiedy sprzęt jest na wysokości środka lub linii Twoich oczu. Generalna zasada jest taka, że im większy ekran, tym niższa powinna być szafka RTV. Zaleca się, żeby szafka na TV była szersza od przekątnej ekranu o ok. 5-10cm. 

Nie wiesz co wybrać z oferty mebli RTV? Sprawdź szafki pod telewizor od zaufanego polskiego producenta mebli