Półki w szafkach narożnych

Być może nie można ich zaliczyć do nowoczesnych rozwiązań, ale często warto je rozważyć — zwykłe półki w szafkach narożnych mogą być dla niektórych odpowiednim rozwiązaniem.
Takie rozwiązanie ma często największe możliwości w kwestii miejsca do przechowywania. Pozbawiona dodatkowych szyn, prowadnic czy koszy przestrzeń do przechowywania może nie być najłatwiejsza w obsłudze, ale na pewno pakowna. Kolejną zaletą takiej szafki jest jej cena, która jest zdecydowanie niżej od kolejnych pozycji.

Obrotowe półki lub kosze

Obrotowe półki czy kosze to już standard wyboru do szafek narożnych. Wszystkie systemy (½, ¾, 4/4) dają wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy, o wiele wygodniejszy od zwykłych półek. Szafki z tzw. karuzelami najczęściej wyposażone są w drzwi łamane, a do wyboru mamy pełne półki, półki z ogranicznikami, półki z matami antypoślizgowymi i wszelkiego rodzaju kosze. Wybór rodzaju półki powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz przewidywanego zastosowania szafki narożnej.

Szafki wysuwane na zewnątrz

Bardzo podobnym do szafek typu karuzela rozwiązaniem są szafki wysuwne. Wysuwają się one niezależnie od siebie, w dostosowanym do kształtu okucia ruchu, który półka wykonuje podczas wysuwania. Taki system znacznie zwiększa funkcjonalność szafki, pozwala na pełniejsze wykorzystanie przestrzeni oraz wygodny i łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych naczyń czy akcesoriów.

Półki typu cargo

Kolejnym wygodnym systemem do szafki narożnej są kosze typu cargo. Zespół dwóch połączonych ze sobą półek z koszami typu cargo to bardzo popularne rozwiązanie (są też systemy, które mają kosze wysuwające się niezależnie od siebie) — półki wówczas wysuwają się całkowicie na zewnątrz szafki, co bardzo ułatwia dostęp do przechowywanych naczyń. Są to niezwykle funkcjonalne, cechujące się wysokim standardem rozwiązania, ale również jedne z najdroższych.

Szuflada do szafki narożnej

Kolejnym rozwiązaniem są nowoczesne systemy szuflad narożnych. Rozwiązanie ma to swoje wady i zalety. Jest to proste, ale efektowne rozwiązanie, jednak spora część przestrzeni pozostaje niewykorzystana. Nie mniej, szafki te wyglądają bardzo estetycznie i cechują się funkcjonalnością zwykłych szuflad. Szuflad występują w wielu wymiarach i mogą zostać dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, a nowoczesne systemy wysuwania zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Zlew narożny

Wiele osób decyduje się również na umieszczenie zlewu w rogu swojej zabudowy kuchennej. W takim przypadku szafka narożna będzie wykorzystana głównie na syfon i doprowadzenie wody. Jeśli wybierasz takie rozwiązanie, to możesz dostawić do szafki narożnej kosze lub umieścić półkę na detergenty. W ten sposób nie będziesz poświęcał innej szafki na umieszczenie kosza czy przechowywanie akcesoriów do sprzątania i wszystko będzie miało swoje miejsce, jednak utrzymanie porządku w takiej szafce może okazać się nieco trudniejsze.