Obserwując najnowsze trendy aranżacji przestrzeni kuchennej, zauważyliśmy w ostatnim czasie ogromne zainteresowanie stylem retro. Przeniesienie tego stylu w obecne czasy, daje nam bardzo dużą swobodę na łączenie minimalizmu z nowoczesnością. Kuchnia urządzona w tym klimacie, budzi w nas miłe wspomnienia. Przywołuje zapach babcinego, ciepłego ciasta z kruszonką, a także obraz ciepłego, przytulnego pomieszczenia.

Styl retro — inspiracja dla naszych mebli kuchennych

Styl retro bardzo mocno kojarzy nam się z niecodziennymi elementami dekoracyjnymi, wykorzystywanymi w różnych pomieszczeniach. Mamy na myśli między innymi wszelkie boazerie, kasetony, czy tapety z prostymi wzorami geometrycznymi. Przenosząc ten styl w dzisiejsze czasy, z pełną dowolnością możemy łączyć, go z nowoczesnymi sprzętami, które są nam potrzebne w kuchni. A jeżeli zależy nam na całkowitym osadzeniu naszej aranżacji w latach 60, 70 minionego wieku, to na ratunek przychodzą nam producenci sprzętów kuchennych, którzy w swojej ofercie posiadają urządzania stylizowane w klimacie retro. Jedną z cech charakterystycznych dla tego stylu jest połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym designem. Sielankowy klimat i przytulność z naszych wspomnień znajdują odzwierciedlenie w retro aranżacjach. Meble kuchenne retro są teraz bardzo na topie i wszystko wskazuje, że ten trend pozostanie z nami na dłużej.

Kuchnia VERA — przedstawicielka stylu retro w systemie Classic Line

VERA, to przedstawicielka mebli modułowych do kuchni, które idealnie sprawdzą się do mieszkań studenckich lub na wynajem. To znakomita alternatywa dla mebli na wymiar. Meble modułowe, to nic innego jak kolekcje, które składają się z różnych elementów, które możemy ze sobą dowolnie łączyć i składać, jak klocki, a z połączenia takich klocków możemy stworzyć gotowy zestaw meblowy. Decydując się na kuchnię classic przede wszystkim zyskujemy na czasie, ponieważ czas realizacji takich kuchni, to ok. 2-3 dni roboczych. Jako producent mebli kuchennych postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę kuchni z systemu Classic Line, o nową przedstawicielkę VERĘ. Kuchnia Vera charakteryzuje się przede wszystkim niecodziennym wzornictwem, w postaci ryflowanych frontów, które dają efekt 3D. Nasza nowa kuchnia będzie dostępna w dwóch kolorach: jasnoszarym macie oraz w kolorze dębu wotan. Te dwa kolory dostępne w ofercie mebli stolkar, będzie można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Warto wspomnieć, ze wraz z pojawieniem się nowej kuchni, w systemie classic line pojawi się montaż cichego domyku w szafkach.

Jeżeli zastanawiacie się gdzie kupić meble VERA już wkrótce pojawią się w naszej ofercie.