Kuchnie otwarte na salon to niesłabnący hit wśród architektów wnętrz, a także konsumentów urządzających swój dom lub mieszkanie. Przestrzenny charakter pomieszczenia typu open space dobrze wpisuje się w nowoczesne trendy. Organizacja kuchni otwartej na salon wymaga przemyślanego projektu oraz pasujących mebli kuchennych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jej aranżacji.

  • Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Podpowiadamy jak zorganizować kuchnie otwarte na salonWarto pamiętać, że funkcjonalna kuchnia otwarta na salon wymaga przemyślanego zagospodarowania przestrzeni. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w kawalerkach, jak i dużych domach jednorodzinnych. Otwarta kuchnia na salon powinna mieć element łączący ją z częścią wypoczynkową. W mniejszych mieszkaniach tę funkcję może pełnić barek z wysokimi krzesłami, a w większych doskonale sprawdzi się wyspa kuchenna.

  • Rozmieszczenie, zabudowa sprzętów AGD, wentylacja

W trakcie projektowania kuchni otwartej na salon warto zwrócić uwagę na to, gdzie ustawimy zmywarkę, piekarnik, kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną. Zachowaj zasadę trójkąta roboczego i zadbaj o prawidłowy montaż swoich sprzętów AGD. Wybór kuchni połączonej z salonem wiąże się z cyrkulacją zapachów pochodzących z gotowania, co może frustrować niektórych domowników. Podczas planowania kuchni otwartej na salon należy uwzględnić miejsca przeznaczone na okap i/lub dodatkowe wentylatory.  Zabudowa sprzętów AGD stworzy jednolitą, konsekwentną aranżację. Wystarczy upewnić się, że meble do kuchni, które wybraliśmy do naszej kuchni otwartej na salon posiadają opcję zabudowania urządzeń. 

  • Meble dopasowane do salonu

Kuchnia otwarta na salon to projekt kompleksowej i spójnej aranżacji, obejmującej dwa pomieszczenia. Meble kuchenne w tego typuPodpowiadamy jak zorganizować kuchnie otwarte na salon projekcie mogą nawiązywać lub być utrzymane w tym samym stylu, co meble do salonu. Oczywiście, nie musisz trzymać się jednej estetyki, jednego koloru i jednego typu frontów. Kreatywności nigdy dość! Możesz wzbogacić jej aranżację o ciekawe akcenty, takie jak rośliny, plakaty lub inne wyróżniające się dodatki. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja w stosowaniu pasujących do siebie rozwiązań. 

Kuchnia otwarta na przestrzeń wypoczynkową to świetne rozwiązanie, które umożliwia przyjemne spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Pozwala lepiej doświetlić pomieszczenie i cieszyć się dużą przestrzenią domowego ogniska. Jeśli zastanawiasz się, jakie wybrać meble do kuchni typu open space, skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci praktyczne i efektowne rozwiązania do Twoich wnętrz.