New minimalizm, to styl wywodzący się z Japonii, coraz częściej możemy zaobserwować go w europejskich domach. Aranżacje w stylu minimalistycznym zachwycają nie tylko wyglądem i nowoczesnymi rozwiązaniami, ale także porządkiem, jaki w nich panuje. Od dłuższego czasu ten styl bardzo mocno rozgościł się w aranżacjach wnętrz i nic nie wskazuje na to, że szybko nas opuści.

Czym charakteryzuje się minimalistyczny styl wnętrzarski?

Styl minimalistyczny w ostatnim czasie zebrał sobie sporo zwolenników, są to osoby, które wyznają zasadę im mniej, tym lepiej. Najważniejszymi cechami dla tego stylu są proste formy, uniwersalność, a jednocześnie dyskrecja. To doskonała definicja porządku i harmonii. Dlatego sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach kuchennych, w mieszkaniach i domach. Aranżacja takich wnętrz nie należy do najłatwiejszych, ale takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, takich jak np. łatwiejsze utrzymanie porządku — im mniej rzeczy, tym mniejszy bałagan. Musimy włożyć sporo pracy w to, żeby każdy dodatek, kolor, czy meble kuchenne systemowe były starannie do siebie dobrane, tak żeby stworzyły nowoczesną kuchnię minimalistyczną, a jednocześnie zachowały pełnię smaku. Jeżeli nie wiemy jak zaaranżować przestrzeń kuchenną w takim stylu, warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy pomogą nam uniknąć wnętrzarskiego faux pas. Taką fachową pomoc otrzymasz w naszym salonie mebli kuchennych, który mieści się w Brodnicy, przy ul. Wiejskiej 12.

Nowoczesna kuchnia minimalistyczna

Naomi, to reprezentantka z kolekcji premiumline, która jest naszą odpowiedzią na aranżacje w stylu minimalistycznym. Jej głównymi cechami charakterystycznymi jest jednolita zabudowa, łagodne linie, czy zgeometryzowana forma. Ta zabudowa kuchenna występuje w 7 matowych kolorach, które swoimi barwami także mocno wpisują się w new minimalizm, są to m.in. beże, szarości, klasyczna biel i czerń, a także nieco odważniejsze propozycje, takie jak granat, czy butelkowa zieleń. Dobrym towarzystwem dla Naomi będą surowe tworzywa takie jak beton, czy cement, ale także naturalne drewno, które znacznie ociepli wystrój Twojej kuchni, to materiały, które są popularne w stylistyce minimalistycznej. Warto wspomnieć, że płyty matowe wykorzystane do produkcji mebli kuchennych stolkar posiadają formułę Anti – Fingerprint, a dzięki adsorpcyjnym właściwościom laminatu łatwo utrzymać meble kuchenne w czystości. Płyny i tłuszcze nie zbierają się, na frontach nie pozostają ślady palców, a także mają wysoką odporność na promienie UV, zarysowania, czy uszkodzenia chemiczne. Innowacyjnym pomysłem, który wprowadzamy wraz z premierą naszych nowości, jest możliwość łączenia kuchni Naomi, z innymi meblami kuchennymi premium

Prosto urządzone wnętrze jest ładne i eleganckie, a dodatkowo idealnie wpisuje się w najnowsze trendy kuchenne. Jeżeli chcesz zobaczyć nasze nowe propozycje mebli kuchennych, odwiedź nasz salon firmowy stolkar brodnica.