Meble kuchenne na wymiar mają wiele zalet. Mimo że takie rozwiązanie jest wciąż uważane za luksus, to coraz więcej osób urządzających swoją kuchnię decyduje się na właśnie ten rodzaj zabudowy kuchennej. Dlaczego? Kuchnia na wymiar jest zdecydowanie droższa od gotowych zestawów kuchennych, jednak za wyższą ceną podążają dużo szersze możliwości aranżacyjne i nie tylko.

Po pierwsze – meble na wymiar dopasujesz do potrzeb i oczekiwań swoich i swoich bliskich! Taka kuchnia zostanie zaprojektowana od początku do końca z myślą o Tobie. Projektant weźmie pod uwagę Twój tryb życia, wzrost, nawyki i przyzwyczajenia, a także wszelkie prośby i aranżacyjne zachcianki.
Jak to wygląda?
Jeśli lubisz gotować, to dzięki kuchni na wymiar możesz zwiększyć powierzchnię blatu roboczego i zamontować nowoczesne okucia ułatwiające używanie i przechowywanie przyrządów kuchennych. Jeśli jednak jesteś jedynie kolekcjonerem ładnych filiżanek, który w kuchni głównie rozpoczyna imprezy przy pizzy ze znajomymi – to możesz postawić na przeszklone fronty, a na środku kuchni zamontować wyspę kuchenną. To Ty tu wybierasz każdy aspekt zabudowy.

Dla posiadaczy małych kuchni, dobry projektant może okazać się zbawieniem! W małej przestrzeni, dzięki dobrze zaprojektowanej kuchni na wymiar, będziesz w stanie wykorzystać każdy dostępny centymetr i zabudować każdą lukę, czy wnękę. Pozwoli Ci to uzyskać wrażenie czystego, większego niż w rzeczywistości wnętrza. Projektując małe pomieszczenie kuchenne, powinieneś zwrócić uwagę również na dobór kolorystyki i materiałów.

Zabudowa kuchenna na wymiar umożliwia również zabudowanie wszelkich urządzeń AGD. Dzięki temu, za frontami szafek możesz ukryć takie sprzęty jak lodówka, zmywarka, mikrofalówka, ekspres do kawy, a nawet pralka. Pozwoli to na zachowanie harmonii wnętrza i utrzymanie wybranego stylu zabudowy kuchennej, a jednocześnie umożliwi łatwy dostęp do zabudowanych sprzętów.

Najważniejsze – meble na zamówienie wykonywane są indywidualnie – czyli każda część powstaje specjalnie dla Ciebie. Przekłada się to na mniejsze prawdopodobieństwo błędu w produkcji, dopracowanie detali wykonania i przede wszystkim nacisk na wysoką jakość każdego elementu. Kuchnie na wymiar cechują się wysoką funkcjonalnością, komfortem użytkowania i trwałością, dzięki czemu służą one ich właścicielom znacznie dłużej niż gotowe zestawy mebli kuchennych.