Urządzasz kuchnię w 2023 roku i nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować? Chcesz podążać za modą, ale jednak wiesz, że kuchnia to inwestycja na lata? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są najmodniejsze kolory kuchni w 2023, które jednocześnie nie wyjdą z mody przez lata!

Sama natura – drewno.

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była urządzona w przytulnej aurze, to nic nie będzie tutaj lepszym wyborem niż wszelkie rodzaje (i imitacje) drewna. Ten kolor można wprowadzić do kuchni pod postacią frontów, podłóg, blatów czy dodatków. W tym sezonie popularnymi wyborami będą dęby, ciepłe odcienie orzechów oraz wiśni.

Kolorystyczna klasyka – black and white.

Kolory takie jak czerń i biel są ponadczasowe i niewychodzące z mody. Oba te kolory można połączyć z akcentami drewna, szkła, metalu czy siebie nawzajem. Oba te kolory przepięknie zaaranżują wnętrza urządzone zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Oprócz kolorów frontów i korpusów można te kolory również zawrzeć w podłodze i dodatkach. Popularnym w tym roku trendem jest użycie biało-czarnej szachownicy na podłodze.

Odcienie szarości.

Połączenie bieli i czerni daje nam… szarość! Nuda? Zdecydowanie nie. Szarość podbije kuchnie w każdym możliwym odcieniu, w połysku jak i w macie. Szary jest o tyle wdzięcznym kolorem, że może dodać innego charakteru w innych kombinacjach. Szare meble i drewniana podłoga dodadzą wnętrzu ciepła, natomiast ciemniejsze odcienie szarości można połączyć z cegłą, metalem czy czarnymi akcentami, aby uzyskać rustykalne, surowe i industrialne wnętrza.