Podczas projektowania przestrzeni kuchennej wiele osób zastanawia się czy kupić gotowe meble do kuchni czy zainwestować w meble na wymiar? Z całą pewnością meble kuchenne na wymiar stały się praktycznym sposobem na idealne zagospodarowanie wnętrza. Zatem czy jest to rozwiązanie na każdy rodzaj aranżacji? Zdecydowanie tak! Wybierając meble kuchenne systemowe na wymiar możemy spełnić swoje marzenia o idealnym wnętrzu, ponieważ to rozwiązanie możemy spersonalizować według potrzeb każdego użytkownika, a także idealnie dostosować do dostępnej przestrzeni.

Meble kuchenne na wymiar – jaki styl wybrać?

Planując kuchnię należy pamiętać, że styl w jakim jest zrobiona jest niezwykle ważny, ponieważ jest to zazwyczaj długoletni projekt. Nie powinniśmy wybierać mebli, które są modne w danym sezonie, ponieważ nie będą modne w następnym. Projektując kuchnię wybierzmy taki styl, który będzie pasował do naszych upodobań oraz do pozostałych pomieszczeń w Twoim domu. Podobają Ci się meble kuchenne w stylu retro? A może wolisz nowoczesne meble kuchenne z wyspą? Koniecznie sprawdź propozycje mebli kuchennych, którą przygotował dla Ciebie Stolkar producent mebli. W naszej ofercie znajdziesz kuchnie klasyczne, które charakteryzują się jasnymi kolorami i prostym wzornictwem, takie kuchnie w łatwy sposób można dopasować do większości aranżacji. Natomiast jeżeli jesteś miłośnikiem odważnej kolorystyki i interesują Cię nowoczesne meble kuchenne, koniecznie sprawdź nasze propozycje z kolekcji Trend Line. Doskonałym przykładem kuchni w śmiałej kolorystyce jest np. zestaw mebli kuchennych Adel.

Układ kuchni dla mebli na wymiar – jaki najlepszy?

Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu, dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego układu kuchni, który pozwoli nam w maksymalny sposób wykorzystać potencjał przestrzeni kuchennej. Planując zabudowę meblową warto zastanowić się jak mają wyglądać poszczególne strefy w naszej kuchni, tak żeby ulepszyć i usprawnić naszą codzienną pracę. Wybierając meble kuchenne musimy sugerować się nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Możemy wyróżnić kilka układów kuchni, które swobodnie możesz dopasować do pomieszczenia.

Jednym z najprostszych układów kuchni, który możemy stworzyć w każdym, nawet najmniejszym pomieszczeniu jest układ kuchni jednorzędowej. Przy tym układzie wszystkie szafki kuchenne będą ułożone w jednej linii.

W sytuacji kiedy okna i drzwi znajdują się naprzeciwko siebie dobrym rozwiązaniem z pewnością będzie dwurzędowy układ kuchni, który zapewni nam właściwe przemieszczanie się pomiędzy strefami.

Kuchnia w kształcie litery L jest to rozszerzeniem układu jednorzędowego, to rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne i sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych przestrzeniach, a także pozwoli nam doskonale połączyć salon z kuchnią w kształcie litery L.

Kuchnia w literze U to rozwiązanie, które z całą pewnością usprawnia pracę w kuchni, pozwala na poprawienie ergonomii w Twojej przestrzeni kuchennej. Projektując meble kuchenne w kształcie U możemy zyskać sporo miejsca i dodatkowe blaty w przestrzeni roboczej.

Decydując się na kuchnię w kształcie litery G przede wszystkim musimy brać pod uwagę, że zajmuje ona więcej miejsca niż poprzednie rozwiązania, dlatego jest najrzadziej wykorzystywana w projektach kuchennych.

Układ kuchni z wyspą to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli stworzyć nam stylowe kuchnie z wyspą, która może posłużyć nam jako dodatkowa przestrzeń robocza lub możemy wykorzystać ją jako stół.

Wybierając polskie meble kuchenne na wymiar możemy cieszyć się spersonalizowaną przestrzenią, zoptymalizowaną zgodnie z naszymi potrzebami, która posłuży nam na długie lata. Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić meble kuchenne koniecznie sprawdź nasz katalog kuchni na wymiar.