Meble do pralni domowej – jakie wybrać?

Dlaczego warto zaprojektować pralnię domową?

Funkcjonalna pralnia w domu to doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie praktyczne aranżacje wnętrz. Dzięki niej, usprawnisz cały proces prania i suszenia ubrań, a także stworzysz miejsce przechowywania domowej chemii, czy akcesoriów do sprzątania. 

Warto pamiętać, że domowa pralnia to nie tylko miejsce przeznaczone na pralkę i suszarkę. Takie pomieszczenie gospodarcze możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów! Pralnia w domu to doskonała przestrzeń na:

 

 

  • umieszczenie głębokiego zlewu, w którym ręcznie upierzesz delikatne ubrania; Meble do pralni domowej – jakie wybrać?
  • przechowywanie akcesoriów do sprzątania, takich jak odkurzacz, mop oraz niezbędne wiadra czy miski;
  • składowanie przedmiotów, z których nie korzystasz na co dzień;
  • zaprojektowanie ciekawej i atrakcyjnej aranżacji pomieszczenia.

Organizacja domowej pralni zależy w dużej mierze od metrażu pomieszczenia, w którym chcesz umieścić swoją pralkę oraz inne akcesoria. Jeśli Twoje mieszkanie lub dom są niewielkie, nie zrażaj się! Mała pralnia w domu może być równie praktyczna, co większe pomieszczenia gospodarcze.

Funkcjonalna pralnia w domu – meble i wyposażenie

Na rynku znajdziesz proste i ergonomiczne meble do pralni w domu, które pozwolą Ci efektywnie wykorzystać niewielką przestrzeń. Wśród nich warto wyróżnić:

Meble do pralni domowej – jakie wybrać?

  • szafki do zabudowy pralki, które pozwolą Ci zakamuflować sprzęt (w tym suszarkę), a także ograniczyć emisję hałasu podczas jego działania;
  • szafki pod zlew lub umywalkę komponujące się z resztą aranżacji;
  • szafki do przechowywania o wysokości dopasowanej do butelek z detergentami;
  • szafki cargo z koszem na pranie – dzięki nim z łatwością ukryjesz brudne ubrania.

Warto pamiętać, że meble do pralni w domu mogą być wyposażone w systemy cichego domykania. Co więcej, wiele z nich występuje w zestawach sprawiających, że aranżacja pralni w domu nabiera prostego i spójnego charakteru. Decydując się na zakup nowych mebli do pralni, pamiętaj o materiałach, z których je wykonano. W przypadku pomieszczenia gospodarczego sprawdzą się produkty wykonane z płyty MDF lub płyty laminowanej.

Wybór nowych mebli, bez względu na pomieszczenie, w którym chcesz je umieścić, wymaga planowania i rozwagi. Jeśli zastanawiasz nad wyborem nowego wyposażenia swojej domowej pralni, sprawdź ofertę sprawdzonego producenta mebli