Stylowa i funkcjonalna aranżacja łazienki to przede wszystkim wybór szafek pasujących do naszego projektu. Na rynku znajdziemy szereg ciekawych mebli łazienkowych, które występują w zróżnicowanych wariantach – zwłaszcza jeśli chodzi o fronty. Jakie wybrać? Połyskujące, czy matowe? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Matowa elegancja – meble łazienkowe laminowane

stolkar meble lazienkowe senja 02

Jeszcze kilkanaście lat temu meble do łazienki wykonane z płyty laminowanej kojarzyły się z tanimi produktami, które można było kupić w popularnych sklepach meblarskich. Lata pracy nad technologią laminacji sprawiły, że meble z płyty laminowanej to solidne i stylowe rozwiązanie dla każdego domu.

Meble łazienkowe z płyty laminowanej przede wszystkim wyróżniają się niską ceną w stosunku do jakości oraz wyglądu bryły. Na rynku znajdziesz produkty w zróżnicowanych stylach i kształtach. Co więcej, meble do łazienki z laminowanej płyty bardzo łatwo się sprząta, ponieważ ich powierzchnia nie wymaga stosowania specjalistycznych detergentów i akcesoriów do mycia.

Mnogość projektów mebli do łazienek pozwala swobodnie dopasować produkty do swoich potrzeb. Laminat doskonale imituje powierzchnie drewniane oraz inne faktury.

Blichtr i blask – meble łazienkowe lakierowane

stolkar meble lazienkowe aruba 01

Meble łazienkowe z płyty lakierowanej to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie niebanalne aranżacje wnętrz. Lakierowane meble do łazienki charakteryzują się eleganckim wykończeniem, a także zastosowaniem odważniejszych wariantów kolorystycznych.

Lakierowane meble łazienkowe dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach – zwłaszcza pozbawionych dostępu do światła dziennego. Lakierowana powierzchnia skutecznie odbija światło, co optycznie powiększa przestrzeń. Warto pamiętać, że płyta lakierowana wymaga specjalnej pielęgnacji, która uniemożliwia stosowanie silnych detergentów oraz szorujących akcesoriów do sprzątania. Aby utrzymać meble lakierowane w nienagannej kondycji, stosuj delikatne preparaty rozprowadzane delikatnymi ścierkami z mikrofibry.

Wybór pomiędzy matem a połyskiem zależy w dużej mierze od tego, jak wyobrażasz sobie swoją nową aranżację łazienki. Oba rozwiązania to równie stylowe pomysły na projekt wystroju wnętrza. Jeśli masz kłopot z decyzją, jakie meble łazienkowe wybrać, skontaktuj się ze specjalistami z branży meblarskiej. Profesjonalne wsparcie to gwarancja satysfakcjonującego efektu!