Lato już za rogiem, a okna coraz częściej otwierane są na oścież, aby wpuścić lato do środka. Kuchnia, to miejsce, w którym każdą porę roku można odczuć wyjątkowo intensywnie dzięki zapachom sezonowych ziół, owoców i warzyw. Ten klimat można umocnić dobrze dodanymi dodatkami.
Jak udekorować kuchnię latem? Oto parę pomysłów!

Dobierz dodatki i akcesoria w tematyce letniej

Wprowadzenie do kuchni elementów w klimacie letnim to łatwy sposób na małą metamorfozę wnętrza. Palmy, tropikalne liście i ptaki, ale również motywy kwiatowe i owocowe to motywy, na których warto się skupić w czasie lata. Jeśli wolisz nieco bardziej zaakcentować wakacje w swojej kuchni, możesz skupić się bardziej na motywach morskich i marynarskich. Tzw. styl marynistyczny to piękne paski, kotwice, odcienie bieli i błękitu, muszelki i sznury.

Materiały, które dodadzą letniej lekkości w Twojej kuchni

Lato to czas lekkich ubrań, świeżych owoców i pięknego, naturalnego światła. W tym czasie warto również postawić na lekkie, naturalne tekstylia do ozdoby kuchni. Naturalne materiały kojarzą się z lekkością i odpoczynkiem, lecz jednocześnie pozostają one modne. Spróbuj dodać w swojej kuchni akcenty z takich materiałów jak sznur, bambus, len, trawa, wiklina czy bawełna i ciesz się niezwykle lekkim i letnim charakterem swojej kuchni.

Dekoracja okien na lato

Wpuść do swojej kuchni letnie słońce! Dni są coraz dłuższe i warto korzystać z jasnego, ciepłego naturalnego światła. Jest to czas, gdy ciężkie i ciemne zasłony i rolety pora zamienić na lekkie firanki i zasłonki w jasnych kolorach. Na parapecie można postawić donice z kwiatami lub ziołami, półmisek z owocami i warzywami oraz ozdobić go wszelkimi podkładkami czy serwetkami w wybranym przez nas stylu.

Letnia zastawa

Prostym sposobem na letnią zmianę w kuchni będzie zainwestowanie w zastawę, która będzie służyła przy letnich obiadach. Szukaj zastaw w jasnych kolorach i kwiatowych motywach, lub, jeśli wolisz odważniejsze rozwiązania, postaw na zastawy z akcentami czerwieni, żółci czy granatu.