Kuchnia to bez wątpienia serce domu. To tutaj gotujesz razem z bliskimi, prowadzisz długie rozmowy z przyjaciółmi, spożywasz posiłki, a nierzadko także pracujesz. Powinieneś więc czuć się w niej komfortowo!

Nowoczesna kuchnia na miarę 2022 roku to nie tylko designerskie meble modułowe i modne fronty szafek kuchennych, ale także wygoda i funkcjonalność, która daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju w zaciszu domu. Jak urządzić kuchnię, aby była funkcjonalna i modna?

Do minimalistycznej kuchni wybieraj tylko trwałe materiały

fronty meblowe luxe

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, żeby wybrane przez nas meble kuchenne były wykonane z solidnych materiałów. Decydując się na zakup kuchni Stolkar, wykonanych z frontów meblowych Syncrone i Luxe, mamy pewność, że inwestujemy w solidną markę. W 2022 roku warto zwrócić szczególną uwagę na sprawdzoną markę, godną zaufania.

W 2022 roku prym wśród mebli kuchennych wiodą nie tylko trwałe materiały odporne na zarysowania i częste dezynfekowanie. Modna kuchnia to kuchnia funkcjonalna, wygodna i odpowiadająca naszym potrzebom. Najwyższe standardy użytkowe mebli Stolkar dostępnych w aż sześciu systemach mebli do kuchni wyróżniają się precyzją wykonania i niezawodnymi rozwiązaniami technicznymi. Każda z kolekcji mebli Stolkar oferuje modele kuchni nowoczesnych i minimalistycznych wpisujących się w najmodniejsze trendy tego roku.

W 2022 roku postaw na nowoczesny kolor w kuchni

W 2022 roku nadal popularny będzie styl skandynawski, promujący w kuchni przede wszystkim jasne, pastelowe barwy. Bardzo poszukiwane nadal będą nowoczesne kuchnie w kolorze! Do białej kuchni dołączyły już jakiś czas temu inspiracje nawiązujące wybarwieniem do marmuru i kamieni szlachetnych: zieleń (zwłaszcza ciemniejsza i szmaragdowa), rubin, granat, czerń. 

Pierwsze miejsce wśród najmodniejszych kolorów 2022 roku zajmie Veri Peri, czyli tzw błękitny fiolet. W tym roku popularny będzie także delikatny róż. Rosnąca świadomość w zakresie ekologii wpływa na to, co jest modne także na rynku projektowania wnętrz. Do aranżacji kuchni chętnie wybierane będą materiały o wyglądzie i fakturze drewna ioraz naturalnego kamienia. 

Wiodącym trendem w projektach kuchni w 2022 roku staje się styl japandi – mariaż japońskiej powściągliwości i skandynawskich elementów aranżacyjnych. Kluczem w kuchni w stylu japandi jest mix stonowanej kolorystyki oraz jasna, przytulna przestrzeń. Bez nadmiaru dekorów, akcesoriów oraz krzykliwych kolorów. Styl japandi w kuchni stawia na kolorystykę przypominającą drewno w naturalnych odcieniach oraz materiały o surowym charakterze – betony, kamienie, ciepłe odcienie bieli.

W 2022 roku wciąż modne są połączenia kolorystyczne takie, jak: jasne szafki wiszące i ciemniejsze meble kuchenne stojące.

stolkar meble kuchenne alicja lakierStylowa i modna kuchnia z wyspą w pakiecie

Wyspy kuchenne już dawno weszły do pakietu nowoczesnych kuchennych mebli modułowych. Przyzwyczailiśmy się do nich tak bardzo, że przestaliśmy je postrzegać jako nietuzinkowe wyposażenie kuchni. W 2022 roku nowoczesne kuchnie z wyspą nabiorą nowego wymiaru. Wyeksponowana wyspa znowu staje się sercem kuchni. Dostrzegalne będą zwłaszcza dwa trendy kolorystyczne: monochromatyczne kuchnie modułowe z wyspą oraz wolnostojące wyspy kuchenne w kolorystyce kontrastującej z kuchenną zabudową

Niesłabnącym trendem w nowoczesnym projektowaniu są kuchnie otwarte na salon. Tam, gdzie przestrzeń jest luksusem, pojawia się potrzeba sprytnego przechowywania. Modne jest multifunkcjonalne podejście do aranżacji kuchni i maksymalne zagospodarowanie miejsc do gotowania, jedzenia, odpoczynku, pracy oraz przyjmowania gości. 

Kuchnie bez uchwytów nie tylko w 2022 roku

Popularne wśród projektantów stylowych kuchni w 2021 roku były fronty kuchenne bez uchwytów. Lakierowane fronty mebli do kuchni zyskują nowy wygląd dzięki ciekawemu wzornictwu szafek kuchennych. W 2022 roku wciąż dużą uwagę będziemy przywiązywali do prostoty i elegancji. W katalogach mebli kuchennych na wymiar i mebli modułowych znajdzie się cały wachlarz nowoczesnych systemów kuchennych bezuchwytowych. Gładkie fronty meblowe pozbawione uchwytów tworzą spójną linię szafek, doskonale wpisującą się w minimalistyczną aranżację kuchni. Bardzo modne będą również dwupoziomowe meble kuchenne, zwłaszcza w szafkach wiszących.

Na bieżąco śledzimy najnowsze trendy w aranżacji kuchni. Zauważmy, że w minimalistycznych kuchniach stawia się przede wszystkim na jakość, nie ilość! Do wyboru kuchni w minimalistycznym stylu proponujemy zgeometryzowane formy, jednolitą zabudowę, charakteryzującą się łagodnymi liniami, oraz nowoczesną gamę wybarwień. Osobom poszukującym tańszych rozwiązań polecamy, na przykład, minimalistyczną kuchnię Vita z kolekcji Classic Line. W kuchni Denis natomiast znajdziemy różne fronty w nowoczesnym stylu, a dostępna jest w kolekcji Trend Line, najchętniej wybieranej przez klientów Stolkar.