Trendy w zakresie projektowania wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie. Jednym z oryginalnych rozwiązań w nowoczesnym designie są kuchnie bez górnych szafek, które cieszą się popularnością. Czy kuchnia bez górnych szafek to praktyczne rozwiązanie i kiedy warto je wybrać? O tym przeczytasz w naszym artykule!

Kuchnia bez górnych szafek a ergonomia

Paradoksalnie, kuchnia pozbawiona szafek wiszących może być praktycznym rozwiązaniem dla Twojego domu. Wystarczy, że dolne szafki kuchenne wyposażysz w sprytne systemy przechowywania cargo lub pojemne szuflady. A nad szafkami umieścisz półki (np. z przyprawami lub akcesoriami) lub dodasz pionowy moduł (np. słupek) znajdujący się na jednej z wolnych ścian. Wciąż trudno Ci wyobrazić sobie taki projekt mebli w kuchni

 

 

Meble kuchenne bez górnych szafek w mniejszych pomieszczeniach

Główną zaletą kuchni bez górnych szafek jest możliwość zastosowania ich w nowoczesnych i niewielkich wnętrzach. Brak szafek kuchennych wiszących na ścianie znacząco odciąża pomieszczenie i z reguły powiększa je optycznie. Stojące szafki do kuchni dobrze sprawdzają się też w pomieszczeniach o nieregularnym kształcie. Wystarczy, że ustawisz szafki stojące kuchenne w odpowiedniej konfiguracji, a miejsce może stać się przestronne, stylowe i funkcjonalne. Wystarczy, że umieścisz blat, meble i… gotowe! 

Meble do kuchni otwartych na salon

Kuchnie otwarte na salon wymagają zaprojektowania je tak, aby były spójne z całością aranżacji. Mamy na to rozwiązanie! Kuchnia bez szafek wiszących może dopełniać kompozycję otwartą na pomieszczenie wypoczynkowe. Dzięki umieszczeniu stojących szafek do kuchni, pomieszczenie straci typowo “roboczy” charakter i doskonale wpasuje się w reprezentacyjny styl salonu.

Przy projektowaniu oryginalnej aranżacji kuchni

cechy systemu kuchennego premium line stolkar 01

Kuchnie bez górnych szafek to jeden z trendów w nowoczesnym projektowaniu wnętrz. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową, niebanalną i funkcjonalną aranżację na miarę XXI wieku, kuchnia bez szafek wiszących może być właśnie rozwiązaniem dla Ciebie! Wystarczy, że wybierzesz modne szafki stojące do kuchni, dodasz kilka półek, obrazów i dekoracji kuchennych, a wnętrze zmieni się w wyjątkowe miejsce do codziennych aktywności i relaksu w najlepszym stylu.

W minimalistycznych wnętrzach

Zasada minimalistycznych projektów kuchni to nic innego jak “im mniej, tym więcej”. Kuchnia bez górnych szafek to rozwiązanie wpisujące się w ten trend! Brak szafek kuchennych wiszących na ścianie redukuje liczbę elementów całej kompozycji i dodaje wnętrzu nieco oddechu. Tego rodzaju projekty stanowią odpowiedź na potrzeby wszystkich osób zakochanych w oszczędnym charakterze minimalizmu w projektowaniu kuchni.

Niekonwencjonalne aranżacje kuchni mogą wyglądać świetnie. Jeśli szukasz rozwiązań w zakresie nowoczesnych projektów do kuchni, sprawdź nasze katalogi mebli do kuchni, skontaktuj się z nami lub znajdź punkt z meblami Stolkar blisko Twojej lokalizacji!