Jakie meble łazienkowe do szarych płytek?

Od wielu lat trendy w projektowaniu wnętrz opierają się na jednej zasadzie – proste rozwiązania to klucz do udanych aranżacji. Minimalizm doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, a zwłaszcza w łazience, która współcześnie jest nie tylko miejscem troski o higienę, ale też relaksu po wyczerpującym dniu w pracy. Kolor szary to idealne narzędzie do zaprojektowania zawsze modnego wnętrza. W poniższym artykule podpowiadamy jak dobrać meble łazienkowe do szarych płytek.

Dlaczego szarość?

Kolor szary cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na swój uniwersalny charakter, który uspokaja wzrok i pozwala się zrelaksować. Co więcej, często określa się go mianem “drugiej bieli”. Wynika to z faktu, że zarówno do koloru białego, jak i szarego, bardzo łatwo dobrać dodatki o różnej kolorystyce

Do wyboru, do koloru

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki zestaw mebli łazienkowych dobrać do szarych płytek, warto zwrócić uwagę na pasujące zestawienia kolorystyczne. Wśród kolorów, które dobrze komponują się z szarościami, należy wyróżnić:

  • Jakie meble łazienkowe do szarych płytek?czerwień
  • stonowane i wyraziste błękity
  • złoto
  • odcienie drewniane

Podczas wyboru kolorystyki mebli do łazienki w połączeniu z szarymi płytkami warto unikać ciemnych barw, które mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń. Wśród nich, znajdują się brązy – jeśli chcesz wprowadzić je do swojej aranżacji, najlepiej zrobić to w postaci elementów drewnianych lub drewnopodobnych. 

W przypadku szarych płytek, doskonale sprawdzą się białe meble łazienkowe, które staną się bazą dla bardziej wyraźnych dodatków. Możesz wybrać meble z elementami drewnianymi lub wzbogacić je o uchwyty w innym kolorze. Jeśli lubisz nasycone barwy, wybierz meble do łazienki w kolorze czerwonym dobrze kontrastującym z szarością.

Blask i blichtr

Chcesz wzbogacić aranżację swojej łazienki? Możesz wybrać nowoczesne meble łazienkowe o połyskującej powierzchni. W tym celu, Jakie meble łazienkowe do szarych płytek?zwróć uwagę na lakierowane fronty, które nadadzą wnętrzu żywego oraz eleganckiego charakteru. Zaletą “błyszczących” powierzchni jest to, że odbijają światło – dzięki temu Twoja łazienka optycznie zwiększy swoją przestrzeń.

Dla osiągnięcia efektu glamour, wybierz dodatki o eleganckim charakterze. Do swojej łazienki, nawet jeśli charakteryzuje ją prostota i minimalizm, możesz wprowadzić na przykład wyraziste błękitne dodatki, złote klosze lamp i odrobinę drewna. Tym samym, Twoje meble łazienkowe nabiorą ekskluzywnego wdzięku.

Zastanawiasz się, gdzie kupić meble do łazienki, które będą pasować do szarych płytek? Inspiracje, gotowe pomysły znajdziesz w ofercie polskich producentów mebli, znanych z wysokiej jakości na całym świecie. Na przykład Fabryka Mebli Stolkar to specjaliści w zakresie produkcji mebli do łazienek i mebli do kuchni. Sprawdź katalogi produktów oraz sklep lub salon meblowy w Twojej okolicy.