Trendy aranżacji wnętrz zmieniają się dynamicznie, ale my trzymamy rękę na pulsie! Rok 2022 nadchodzi wielkimi krokami i już dziś warto sprawdzić, w jakim stylu zaprojektować nową kuchnię. W poniższym artykule dowiesz się, jakie meble kuchenne są teraz modne, a także jakie rozwiązania zdobędą serca domowników i gości. Czy te kierunki utrzymają się do nowego roku? Nie czekaj i sprawdź!

Modne meble do kuchni – funkcjonalność i komfort

oriental black stolkar 1

Jedną z największych zmian, jakie zaszły w naszym codziennym bytowaniu w warunkach pandemii, jest częstsze spędzanie czasu w domowym zaciszu. Nieprzemijające zaś trendy w aranżacjach kuchni to projektowanie wnętrz o praktycznym, lecz przytulnym charakterze.

Co decyduje o funkcjonalności modnej i nowoczesnej kuchni? Przede wszystkim łatwość w utrzymaniu czystości i porządku! Z powodu nieopuszczającej nas pandemii zaczęliśmy zwracać większą uwagę zarówno na higienę osobistą, jak i na ład przestrzeni, w których przebywamy. Popularnością cieszą się więc proste meble kuchenne o powierzchniach łatwych do regularnego sprzątania. W tym wypadku doskonale sprawdzą się minimalistyczne meble do kuchni, wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które zniosą częste czyszczenie. Kluczowe znaczenie mają również dobre fronty meblowe do kuchni.

Modne meble kuchenne w szlachetnym kolorze

Przez ostatnie lata konsumenci chętnie wybierają białe meble kuchenne, wpisujące się w trend minimalistycznego projektowania wnętrz. Obecnie sterylny minimalizm ustępuje odważniejszym propozycjom aranżacji kuchni. Ale bez obaw – biel wciąż pozostaje istotnym elementem porządkującym przestrzeń kuchenną. Dziś modne meble kuchenne to między innymi te wzbogacone o kolory nawiązujące do barw kamieni szlachetnych. Na przykład ciemna zieleń, granatowe szafki kuchenne czy ponadczasowa czerń. Co ciekawe, konsumenci coraz częściej wybierają czarne meble kuchenne, które w odpowiedniej aranżacji wyglądają doskonale.

Funkcję dekoracyjną mogą pełnić tu fronty kuchenne w ciemnej kolorystyce, czy też ulubione dobrze dobrane dodatki do kuchni. Warto także pamiętać o wyborze odpowiedniego blatu do kuchni. W nowoczesnych i stylowych wnętrzach sprawdzą się na przykład blaty kuchenne drewnopodobne lub imitacja marmuru. Realizacje takich pomysłów mogą sprawić, że twoja kuchnia będzie pełna dobrego smaku i elegancji!

stolkar meble kuchenne alicja lakier 01

Modna kuchnia otwarta na salon

Czy warto otworzyć swoją kuchnię na salon? Zdecydowanie tak! To świetne rozwiązanie w projektach wnętrz. Pozwala zintegrować dwie przestrzenie jako miejsce odpoczynku, rozrywki, a nawet pracy. Jak to zrobić? Wystarczy umieścić między kuchnią a salonem wyspę kuchenną dopasowaną do stylu całego wnętrza. Wyspa kuchenna dobrze sprawdza się nie tylko jako miejsce przechowywania akcesoriów kuchennych czy jako stół jadalny, ale również jako przestrzeń robocza w pracy typu home office. Same meble kuchenne również powinny komponować się ze stolikiem kawowym czy szafką RTV. Kuchnia z wyspą wciąż nie wychodzi z mody! 

Jeśli szukasz mebli kuchennych projektowanych zgodnie z nowoczesnymi trendami, to sprawdź naszą ofertę. Meble kuchenne Stolkar wyróżniają się solidnym wykonaniem, stylowym wykończeniem, a także wysoką trwałością. Nie czekaj i wybierz meble, które będą służyć ci przez lata!