Jeśli przymierzasz się do zaprojektowania lub remontu łazienki, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że jest to bardzo specyficzne pomieszczenie, które wymaga przemyślanych i rzetelnych rozwiązań.

O czym musisz pamiętać przy wyborze frontów do łazienki?

Meble łazienkowe, ze względu na wilgotność obecną w pomieszczeniu oraz częste zmiany temperatury (i wysokie temperatury przede wszystkim) powinny być one wodoodporne i zabezpieczone przed grzybem i pleśnią, a powierzchnia frontów powinna być odpowiednio wykończona.

Dlaczego wybór odpowiednich frontów do mebli łazienkowych jest tak ważny?

Fronty mimo swojej funkcji cieszenia oka i aspektami wizualnymi powinny być przede wszystkim wytrzymałe, ponieważ są one najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura.

Jakie fronty nadają się do łazienki?

Najlepszym wyborem będzie postawienie na fronty wykonane z płyty MDF. Płyta MDF okaże się niezastąpiona, ze względu na jej grubość oraz zabezpieczenie płyty.

Płyty MDF dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz wykończeniowej.

W przypadku urządzania dużej łazienki lub pokoi kąpielowych można postawić na piękne frezowane fronty lub odważniejszą kolorystykę – modne kolory typu butelkowa zieleń, ciemny grafit czy głęboka czerń nie będą tu stanowić problemu.

W przypadku małych łazienek zalecamy wybór gładkich frontów w jasnych kolorach. Kolory takie jak biel, beż czy jasne odcienie szarości sprawią, że łazienka będzie się wydawała na dużo bardziej przestronną, niż jest w rzeczywistości. Efekt ten może zostać spotęgowany poprzez wybranie frontów w połysku.

Fronty łazienkowe muszą zostać wybrane pod względem wytrzymałości i funkcjonalności, jednak warto zwrócić też uwagę na ich wykończenie i kolorystykę. Mając na uwadze powyższe informacje, znalezienie frontów idealnych do Twojej łazienki nie będzie problemem.