Kuchnia klasyczna, to przepiękne fronty, często ze żłobieniami, które same z siebie zachwycają. W kuchniach klasycznych często sam projekt jest już sam w sobie ozdobieniem kuchni – spotkamy tu, oprócz wyżej wspomnianych żłobień również wstawki ze szkła, ozdobne uchwyty oraz wyspy kuchenne. Jakie więc dodatki dobrać, aby dodać, a nie ująć kuchni klasycznej?

Postaw na naturę!

Kuchnia klasyczna to z zasady przytulne, ciepłe pomieszczenie. Królujące w niej kolory frontów to przede wszystkim biały i écru, często spotykane w połączeniu z drewnem. Taką kuchnię skomplementują wszelkie kwiaty w wazonach czy donicach, jak i pięknie wyeksponowane owoce i warzywa. Dla bardziej rustykalnego akcentu można postawić na zawieszony czosnek lub suszone owoce, warzywa czy zioła – trzeba jednak uważać, aby zachować w tym rozwagę. Nigdy, w klasycznej kuchni, nie będzie za dużo świeżych ziół. Nie tylko nadadzą one kuchni wyjątkowego zapachu i domowego charakteru, ale można osłonki na zioła dopasować do drewnianego blatu lub do koloru i wystroju uchwytów.

Krzesła jako dodatek? Czemu nie!

W klasycznej kuchni krzesła mogą spełniać funkcję aranżacyjną. Można zainwestować w hokery postawione przy wyspie kuchennej. Takie krzesła mogą nawiązywać kolorystycznie do blatu, frontów lub dodatków. Kolejnym rozwiązaniem będzie stół jadalniany skomplementowany zdobionymi krzesłami. Jeśli kuchnia nie jest wystarczająco duża na stół jadalniany, warto zaaranżować kącik stworzony z małego, okrągłego stołu i dwóch krzeseł. W każdej z powyższych opcji krzesła mogą być udekorowane poduszkami lub narzutami dla zwiększenia ciepłej, domowej atmosfery.

Płytki naścienne

Jeśli nie chcesz przesadzać z dodatkami na blatach, ciekawego akcentu dodasz poprzez zastosowanie płyt lub płytek naściennych. Sprawi to, że kuchnia będzie wyglądała na zadbaną, a wszelkie zabrudzenia przestrzeni pomiędzy szafkami będą dużo łatwiejsze do wyczyszczenia. Przy kuchni klasycznej warto postawić na płyty nawiązujące kolorystyką do frontów lub mniejsze płytki z delikatnym wzorem.

Kuchnia klasyczna nie wymaga dużego nakładu dodatków, jednak mogą one pomóc nadać Twojej kuchni więcej charakteru i sprawić, że przebywanie w niej będzie jeszcze bardziej przyjemne.