Kuchnia w białej kolorystyce to świetny wybór! Biały to kolor niezwykle uniwersalny i co za tym idzie taki, który nigdy nie wyjdzie z mody. Biała kuchnia jest również świetnym płótnem do grania dodatkami, które możesz niewielkim kosztem zmieniać dużo częściej niż meble kuchenne. Jakie dodatki pasują do białej kuchni?

Wszystko, jak zawsze w kuchennym świecie skłania się ku projektowi kuchni. W jakiej stylistyce chcesz urządzić to pomieszczenie? Biała kuchnia klasyczna, czy minimalistyczna? Rustykalna, skandynawska, francuska czy może w stylu amerykańskim?

Meble w neutralnych kolorach

Meble w neutralnych kolorach, takich jak biel, pozwalają na dodanie mocniejszych akcentów kolorystycznych przy jednoczesnym zachowaniu harmonii i stylu. Pozwala to na skłonienie się ku odważniejszym kolorom, takim jak butelkowa zieleń, kobalt czy odcienie czerwieni, nawet w nietuzinkowych kształtach. Dodatki, które łatwo znajdziesz w takich kolorach to wazony, zastawy, zasłony, miski, poduszki dekoracyjne czy podkładki na stół.

Złote dodatki do mebli

Popularnym wyborem są również złote dodatki do białej kuchni. Taki wybór kolorystyki dodatków dodaje wnętrzu elegancji, kunsztu i szyku. Dodatki mogą być dopasowane do okuć i uchwytów, które również łatwo można spotkać w kolorze złotym, a całość dopełni klosz i mniejsze złote akcenty w białej kuchni.

Drewniane dodatki do mebli

Drewniane dodatki świetnie sprawdzą się, jeśli chcesz swoją kuchnię utrzymać w stylu rustykalnym, boho, skandynawskiej, ale jeśli dobrze ograne, to również w kuchniach w stylu klasycznym i minimalistycznym. W takim wypadku można wyeksponować drewniane deski do krojenia, łyżki i donice, a wszelkie pojemniki do przechowywania kuchennych bibelotów można zastąpić drewnianymi organizerami. Drewno w połączeniu z kwiatami czy piórami w odcieniach beżu płynnie będzie się uzupełniało na tle białych frontów.

Nie można zapomnieć o tym, że dodatki można bardzo często wymieniać, np. Względem pory roku. Biała kuchnia sprawia, że wiele różnych kombinacji dodatków jednocześnie pasując do tego samego wnętrza, jednocześnie nadając mu odmienny charakter.