Czarne meble kuchenne to synonim elegancji i stylu. Czarny jest jednak trudnym kolorem do aranżacji – wydawać by się mogło, że przynależy on jedynie do odważnych pomieszczeń z pazurem. Nie jest to prawdą. Przeczytaj poniższe wskazówki na aranżację czarnej kuchni.

Czarna matowa kuchnia

Matowa kuchnia nie wychodzi z mody, a matowa kuchnia w czarnym wydaniu podbiła serca wielu osób w ostatnich paru latach – i nie wygląda na to, aby miała ona w najbliższym czasie wyjść z mody. Czarne matowe fronty sprawią, że kuchnia nabierze wyjątkowego charakteru. Na tym się jednak nie kończy – modne są również czarne matowe sprzęty AGD lub armatura.

Wprowadź kontrast

Czarne meble kuchenne świetnie będą się reprezentowały w zestawieniu z kontrastowym kolorem. Jeśli chcesz postawić na klasyczne połączenia, czarny w połączeniu z białym spełni Twoje wymagania. Jeśli jednak chcesz wybrać bardziej odważne rozwiązania, postaw na inne kolory. Z czarnymi frontami świetnie będą wyglądały akcenty w odcieniach szarości, purpury i brązów. Akcenty kolorystyczne w czarnej kuchni nie powinny przekraczać 20%.

Czarna kuchnia z drewnem

Jeśli czarna kuchnia wydaje Ci się zbyt mroczna lub odważna, możesz przełamać ją drewnem. Drewniane akcenty wprowadzą bardziej domową, przytulną atmosferę do Twojego pomieszczenia. Drewno możesz dodać w postaci frontów, lameli, podłogi, ale również stołu czy blatu.

Co na ścianę w czarnej kuchni?

Dobrym sposobem na dodanie głębi aranżacji czarnej kuchni jest dekoracyjna ściana. Do ciemnych frontów bardzo dobrze dopasują się elementy z czerwonej lub szarej cegły. Cegłę można również pomalować na czarno, aby nadawała więcej tekstury niż kontrastu naszej kuchni. Bardziej eleganckim i nowoczesnym rozwiązaniem będzie użycie szklanych płyt. Te odbiją światło, sprawiając, że kuchnia nie będzie sprawiała wrażenia aż tak ciemnej. Bardzo modne w ostatnich czasach są również czarne płytki w geometrycznych kształtach.