Urządzenie stylowej, a jednocześnie nowoczesnej łazienki nie jest aż tak proste, jak by się to mogło wydawać. Poniższy artykuł zawiera wskazówki, które przekształcą Twoją łazienkę w nowoczesne wnętrze.

Minimalizm i funkcjonalność

Nowoczesna łazienka to taka, w której króluje minimalizm. Ważne więc, aby wszystko było schowane i miało swoje miejsce, nie zapominając jednocześnie o tym, że łazienka powinna być funkcjonalna. Warto zainwestować w liczne systemy wysuwne, kosze cargo i szafki. Świetnym rozwiązaniem okaże się również zabudowanie kosza na pranie i wszelkich sprzętów. Przy wyborze frontów należy skupić swoje poszukiwania na tych gładkich, w połysku lub macie.

Strefy w łazience

Dla zmaksymalizowania funkcjonalności pomieszczenia, w zależności od dostępnego metrażu, należy wydzielić następujące strefy: toaletową, kąpielową i wypoczynkową. Jeśli Twoja łazienka nie jest wystarczająco duża, należy skupić się przede wszystkim na wyodrębnieniu strefy kąpielowej i toaletowej.

Jaki dekor w nowoczesnej łazience?

Minimalizm lubi się z klasyką – warto wybrać odcienie bieli, czerni i szarości. Takie kolory poza tym, że nadadzą pomieszczeniu poczucie “czystości”, to również będą ze sobą współgrać we wszelakich kombinacjach. Na podłodze w nowoczesnej łazience znajdzie się kafelki w podobnych kolorach. W celu dodania nieco bardziej oryginalnego designu do łazienki urządzonej w nowoczesnym stylu wybierz mozaikę z kafelek lub płytki z kamienia, np. granitu. Mozaika może pomóc w wyodrębnieniu stref łazienkowych, a granit doda aranżacji eleganckiego wyglądu. Granit świetnie sprawdzi się nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. W przypadku oświetlenia warto postawić na wyraziste oświetlenie centralne oraz dodatkowe oświetlenia w okolicy luster.

Armatura

W przypadku wanny, prysznica zlewu czy kranu warto skupić się na pozycjach, które cechują kąty proste (tzw. “kwadratowe”). Poza aspektami wizualnymi, takimi jak świetny wygląd i wpasowanie się w kanony nowoczesności i minimalizmu, takie rozwiązania również świetnie wpasują się w narożne części łazienki. Jeśli jest na to przestrzeń, warto umieścić w swojej łazience więcej niż jeden zlew.