Każdy posiadacz kuchni często boryka się z problemem wszechobecnego nieładu w kuchennych szufladach. Nic też dziwnego, szuflady w kuchni przechowują wiele trudnych do uporządkowania przedmiotów, dodatków, przyborów. Jak jednak sprawić, byś mogła pochwalić się wszystkim pięknymi, czystymi i uporządkowanymi szufladami?
Przeczytaj ten artykuł, a nasze porady na pewno Ci w tym pomogą!

Największym winowajcą są tutaj małe przedmioty, które często mogą się w szufladzie przemieszczać, a co za tym idzie, tworzyć poczucie nieładu. Ten problem poskromi organizacja szuflady, którą łatwo zaplanujesz dzięki dodatkom. Wkłady do szuflad świetnie się tutaj sprawdzą — nie tylko podzielą Ci one szufladę na funkcjonalne przestrzenie do segregacji przedmiotów, ale także sprawią, że każdy, nawet najmniejszy drobiazg będzie miał swoje miejsce. Takie wkłady mogą mieć również zaprojektowane większe przestrzenie — jeśli zdecydujesz się na wybór wkładów z większymi przedziałami, to możesz tam przetrzymywać np. ściereczki, rękawice i większe akcesoria kuchenne. Poza wkładem warto zainwestować również w matę antypoślizgową, która przytrzyma wszystko na miejscu. Takie maty można docinać na wymiar szuflady, więc łatwo zastosujesz ją nawet w szufladach o niestandardowych wymiarach.

Przyprawy warto przechowywać w pojemnikach, które są nie tylko łatwe w użyciu, ale też po prostu ładne. Takie pojemniki możesz przechowywać w specjalnym koszu, stojaku lub na specjalnych „wykładach”.
Jeśli mowa o dodatkach, to warto również wspomnieć o takich, które ułatwią nam przechowywanie większych akcesoriów, czy naczyń. Prostym rozwiązaniem są wkładane do szuflad uchwyty na talerze czy kubki. Do przechowywania garnków i większych sprzętów kuchennych polecamy zastosowanie systemów wysuwnych, np. koszy cargo, spiżarek czy koszy typu nerka.
Jeśli kosz na śmieci trzymasz w wysuwnej szufladzie, a nie szafce, to świetnie jest wyposażyć ją w specjalne pojemniki na odpady, które ułatwią Ci segregację odpadów, przytrzymają pojemniki w miejscu i zapobiegną rozprzestrzenianiu się brzydkich zapachów.

Organizacja szuflady kuchennej nie musi być męcząca — dzięki powyższym sposobom łatwo doprowadzisz je do porządku, a przede wszystkim, utrzymasz go. Proste rozwiązania przynoszą najczęściej najlepsze rezultaty.