Minimalizm to wciąż jeden z głównych trendów nowoczesnej aranżacji wnętrz. Jego uniwersalny charakter pozwala na zaprojektowanie estetycznego i praktycznego pomieszczenia – a zwłaszcza kuchni! Na co zwrócić uwagę podczas projektowania minimalistycznej kuchni? STOLKAR, producent mebli kuchennych, podpowiada!

Postaw na prostą bryłę

Cechą szczególną stylu minimalistycznego jest całkowita prostota kształtów i form. Szafki i blaty kuchenne zaprojektowane według zasad minimalizmu, to zgeometryzowane prostopadłościenne bryły, często pozbawione frezów, rzeźbień i żłobień. Minimalistyczne meble do kuchni doskonale tworzą także podstawę dla odważnych akcentów i dodatków.

Zainwestuj w jakość

Warto pamiętać, że minimalizm to nie tylko styl wyznaczający konkretne zasady projektowania, ale też codziennego życia. Wśród nich, znajduje się kwestia rozsądnych wyborów konsumenckich. Inwestycja w proste meble kuchenne wysokiej jakości to gwarancja stworzenia praktycznej i uniwersalnej aranżacji. Dobre meble do kuchni będą służyć Ci przez długie lata.

Wybierz stonowane kolory

Minimalistyczne aranżacje kuchenne w dużej mierze opierają się na kompozycjach monochromatycznych, często w postaci połączeń różnych odcieni szarości lub bieli. Biel, czerń, szarość czy różne odcienie brązu nigdy nie wychodzą z mody! Stonowana kolorystyka
doskonale sprawdza się w minimalistycznych projektach – podkreśla kształt brył mebli kuchennych oraz doskonale komponuje się z wyraźnymi kolorami dodatków, które mogą wzbogacić monochromatyczną kuchnię.

Zorganizuj wnętrze szafek

Trudno sobie wyobrazić minimalistyczną kuchnię pełną różnych przedmiotów na blatach, półkach i innych płaskich przestrzeniach. Podczas projektowania tego rodzaju aranżacji zwróć szczególną uwagę na wyposażenie szafek kuchennych i szuflad w ergonomiczne systemy przechowywania. Im więcej schowasz we wnętrzu mebli w kuchni, tym więcej zyskasz wolnej przestrzeni roboczej i podkreślisz efekt minimalistycznego wnętrza.

Skorzystaj z odważnych dodatków

Decydując się na prostą aranżację kuchni, rozważ wybór kolorowych dodatków do nowego wnętrza. Twój projekt kuchni nabierze indywidualnego charakteru. Przedmioty, takie jak oryginalna zastawa kuchenna, ekstrawaganckie ozdoby czy designerski ekspres do kawy w wyraźnym kolorze, wzbogacą wystrój i ożywią przestrzeń roboczą. A efekt minimalizmu będzie utrzymany!

Kuchnia minimalistyczna

Projekt minimalistycznej kuchni to, nomen omen, prosta sprawa! Wystarczy zwrócić uwagę na kilka prostych zasad i cieszyć się wyjątkowym wnętrzem. Jeśli szukasz minimalistycznych rozwiązań, to sprawdź katalogi mebli kuchennych STOLKAR, gdzie z pewnością znajdziesz idealną propozycję dla siebie!