W internecie, magazynach i poradnikach możesz znaleźć wiele informacji na temat urządzania kuchni w danym stylu. Jeśli więc chcesz, aby Twoja kuchnia była urządzona czysto w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, to nie będziesz miał najmniejszego problemu w znalezieniu inspiracji i porad.
Co jednak zrobić, gdy chcesz urządzić kuchnię w swoim własnym stylu?

Nie bój się łączyć ze sobą różnych nurtów wnętrzarskich!

Moje mieszkanie jest urządzone w stylu vintage, który połączyłam ze stylem retro i cottage. Moja poprzednia kuchnia była urządzona w stylu nowoczesnym, przez co nie pasowała do reszty pomieszczeń. Razem z marką Stolkar stworzyłam kuchnię, która pasuje nie tylko do reszty mojego mieszkania, ale przede wszystkim do mnie! Jeśli zdecydujesz się na kuchnię na wymiar, to wcale nie musisz myśleć szablonowo – możesz odważnie łączyć ze sobą elementy z różnych styli i stworzyć swój własny, unikalny projekt.

Dobierz układ kuchenny odpowiednio do pomieszczenia!

Zastanów się, czy to będzie kuchnia otwarta, czy zamknięta? Jeśli otwarta, to w jaki sposób połączysz lub oddzielisz strefę roboczą i wypoczynkową? W przypadku kuchni otwartych fajnym rozwiązaniem może być oddzielenie obu stref wyspą kuchenną, która fizycznie oddzielając, wizualnie może pomóc Ci połączyć oba pomieszczenia! Jeśli jednak nie chcesz lub nie masz miejsca na wyspę, możesz nadać spójności poprzez użycie podobnych materiałów w obu częściach pomieszczenia.

Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy?

Mnie zależało przede wszystkim na zabudowaniu lodówki, zmywarki i mikrofali. Ważne dla mnie było również, aby mieć większą ilość półek. Skąd wiedzieć, czego się chce? Sprawdź oferty producentów meblowych – popatrz na różne rodzaje frontów i ich specyfikację. Jaki blat dobierzesz? Czy zależy Ci na wybranych okuciach do szafek? Jakie uchwyty cię interesują?
Zainspiruj się! Poszukaj inspiracji na pinterescie, instagramie lub blogach wnętrzarskich. Wyszukaj różne style aranżacji kuchennych i zobacz, który do Ciebie przemawia. Nie bój się łączyć dwóch styli ze sobą!

Zwróć się o pomoc do profesjonalistów!

Aby dobrze zwizualizować sobie to, jak chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała, warto zrobić projekt kuchni – przedyskutuj swoje pomysły z projektantem i poczekaj na wizualizację. Łatwo będzie Ci teraz wyobrazić sobie swoją kuchnię oraz wprowadzić ewentualne zmiany. Bezcenne jest również ich doświadczenie – odpowiedź na pytania i porady aranżacyjne masz na wyciągnięcie ręki!

Gdy Twoja zabudowa kuchenna zostanie już zamontowana, spersonalizuj ja wybranymi dodatkami. Możesz postawić na stylowe zastawy, deski do krojenia czy ozdobne kubki. Ważne są również uchwyty. To one nadają ostateczny klimat i styl. Po twojemu!