Zaplanowanie i urządzenie kuchni w mieszkaniu przeznaczonym dla studenta to bardzo specyficzne zadanie! Taka kuchnia powinna być oczywiście miła dla oka i funkcjonalna, ale przede wszystkim, mówiąc szczerze, tania.
W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki dotyczące urządzania kuchni, która niewielkim nakładem finansowym będzie spełniała powyższe wytyczne.

Kuchnia w mieszkaniu studenckim zazwyczaj jest małym pomieszczeniem – co może być sporym aranżacyjnym wyzwaniem. Wymaga to dopasowania zabudowy meblowej w taki sposób, aby była dopasowana do kształtu pomieszczenia, a przestrzeń była maksymalnie wykorzystana, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Pod tym względem najlepszym rozwiązaniem byłaby zabudowa kuchenna wykonana na wymiar – to jednak wiąże się z większymi kosztami.

Na szczęście, producenci mebli kuchennych spełnią nawet bardzo wysokie wymagania. Oferta Fabryki Mebli Stolkar oferuje bogaty wybór mebli modułowych, dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych, układach i rozmiarach. Dzięki łatwym instrukcjom i opisom produktowym, z łatwością dobierzesz kolor, rozmiar i model. Łatwo również sam zamontujesz taką zabudowę kuchenną! Jeśli jednak chcesz się skonsultować, lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z projektantami z Salonu Firmowego Stolkar.
Wybór dobrego producenta jest kluczowy, gdyż, mimo że jest to rozwiązanie przystępne cenowo, musi być ono także wytrzymałe i łatwe w użytkowaniu — w końcu kuchnia w takim mieszkaniu będzie służyła wielu osobom!

W aspekcie aranżacji kuchni studenckiej tak samo jak sama zabudowa kuchenna, ważne są również dodatki i wykończenie ścian oraz podłóg. Ściany w kuchni najlepiej jest pomalować specjalnymi farbami przeznaczonymi do wykończenia tego pomieszczenia. Jest to najtańszy, ale jednocześnie też estetyczne rozwiązanie. Farby te uodparniają ścianę na wpływ wilgoci i pary, a także są odporne na szorowanie wszelkich zabrudzeń. Kolory powinny być neutralne dla łatwiejszego doboru dodatków. Na podłodze postaw na kafelki i płytki, które będą łatwe w użytkowaniu i sprzątaniu.

Dobrze urządzona kuchnia w mieszkaniu studenckim posłuży wielu użytkownikom i nie będzie wymagała dużego nakładu finansowego. Taki efekt uzyskasz, jeśli postawisz na sprawdzonego producenta mebli kuchennych. Sprawdź naszą ofertę tu.