Marzysz o eleganckiej, ekstrawaganckiej i po prostu drogo wyglądającej łazience, ale nie chcesz przeprowadzać dużego remontu? Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci zmienić oblicze Twojej łazienki małym nakładem finansowym.

Zaktualizuj dywany i ręczniki!

Małą, ale bardzo efektowną zmianą jest inwestycja w piękne ręczniki czy dywaniki łazienkowe. Jeśli postawisz na grube, puszyste ręczniki w neutralnych lub monochromatycznych kolorach, a jednocześnie dopasujesz do nich dywanik łazienkowy, to całe pomieszczenie nabierze bardziej ekskluzywnego wymiaru.

Oświetlenie może dużo zmienić!

Ciepłe, przyciemnione oświetlenie sprawdzi się tylko w sypialni? Nic bardziej mylnego! Warto jest dodać przełącznik umożliwiający przyciemnienie światła również w łazience – takie rozwiązanie nadaje bardziej zmysłowego i wyrafinowanego klimatu. Jeśli nie jest możliwe zainstalowanie ściemniaczy, to można podobny efekt osiągnąć poprzez zamontowanie małych punktów oświetlenia naściennego i dopasowaniu do nich dodatków.

Prysznic mówi wiele o łazience.

Zamiast standardowych rozwiązań, zamontuj w swoim prysznicu deszczownicę! Deszczownice są wyjątkowe nie tylko wizualnie, ale i również w kwestii użytkowania. Taki zabieg zapewni upgrade twojej łazienki przy użyciu niewielkiego działania.

Zadbaj o komfort.

W razie możliwości warto stworzyć miejsce, w którym można usiąść i się zrelaksować. Ładne krzesło, ławeczka, czy kącik z ładnymi akcesoriami łazienkowymi urządzone w bardziej przytulny sposób sprawi, że łazienka będzie oddawała charakter pokoju kąpielowego.

Zadbaj o zapach!

Nic tak nie umila chwil w łazience, jak piękny zapach. Świeczki nie tylko dodadzą romantycznego klimatu, ale również poczucia zadbanego, drogiego pomieszczenia.