Czas przedświąteczny to czas przygotowań, a najwięcej z nich dzieje się w kuchni. Wszyscy przystrajamy swoje salony, domy i pokoje na świąteczny okres, czemu więc nie przystroić też i kuchni, w której spędzimy w tym okresie sporo czasu?
Przeczytaj parę wskazówek, jak łatwo przystroisz kuchnię na święta Bożego Narodzenia.

Nastrojowe oświetlenie – świeczki i lampki

Łatwym rozwiązaniem będzie udekorowanie pomieszczenia przy użyciu lampek lub świeczek. Lampki mogą wisieć w oknie, pokrywając zasłony mieniącymi się światełkami, lub mogą zostać umieszczone na szafkach. Świetnym rozwiązaniem będzie również umieszczenie lampek i gałązek choinki w dużym wazonie.
W przypadku świeczek, poza efektem wizualnym możesz też rozprzestrzenić przyjemny, świąteczny zapach, który z pewnością umili Ci prace kuchenne.

Świąteczna zastawa oraz dodatki

Nic tak nie nada świątecznego klimatu jak świąteczna zastawa oraz dodatki. Możesz postawić na świąteczne serwetki, pokrowce na krzesła, świeczniki, obrusy i stroiki.

Udekorowanie okien

Świąteczny design na firanach i zazdrostkach nada klimatu kuchni, szczególnie jeśli będzie on spójny z innymi dodatkami. Najlepiej sprawdzą się takie kolory jak czerwień, zieleń, biel, srebro i złoto. Jeśli chcesz, okno może być również przystrojone witrażami lub sztucznym śniegiem, który możesz po prostu rozpylić na oknie, lub użyć specjalnych szablonów, które stworzą na Twoim kuchennym oknie przepiękny wzór.

Akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne w świątecznym designie są nie tylko wizualnie umilają nam czas, ale również praktyczne. Mowa tu np. o fartuchu, rękawicach i ścierkach, solniczce, maselniczce i ozdobnych wieszakach na ścianę.