Zabudowa kuchni po sam sufit.

Zabudowa kuchenna do sufitu to wręcz synonim maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Z tego względu na to rozwiązanie często stawiają osoby z niewielkimi kuchniami. Rozwiązuje to problemy wynikające z braku miejsca na przechowywanie sprzętów kuchennych, naczyń i zastaw. Jednocześnie taka zabudowa stwarza nam dodatkowe miejsce na przechowywanie sprzętów i akcesoriów kuchennych, z których nie korzystamy na co dzień: foremki do świątecznych wypieków, blachy, blendery etc.
Taki projekt kuchenny, nie jest jednak zarezerwowany tylko dla posiadaczy małych kłótni. Osoby, które posiadają duże pomieszczenia, często wykorzystują zabudowę aż pod sam sufit jako formę oddzielenia aneksu kuchennego i pokoju dziennego. Taka kuchenna meblościanka może sprytnie oddzielać nam strefę kuchenną od dziennej i może mieć szafki z obu stron — przy takim rozwiązaniu górne szafki można wykorzystać do przechowywania nie tylko przedmiotów związanych z kuchnią, a inne dodatki i akcesoria domowe, takie jak np. ozdoby, dokumenty, pościele czy detergenty, które rzadziej używamy.
Osobom, które cenią sobie maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej polecamy wybór szafek od producenta mebli kuchennych Stolkar. Wprowadzony został nowy rozmiar górnych szafek w systemie Trend Line, o wysokości 92cm, które umożliwiają zabudowanie kuchni pod sam sufit, dzięki czemu kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna i praktyczna.

Szafki narożne oraz szafki typu cargo

Jeśli zdecydujemy się na zaprojektowanie kuchni na wymiar, możemy wykorzystać nawet najbardziej problematyczne miejsca w danej przestrzeni. Wszelkie luki i przerwy mogą zostać zagospodarowane poprzez szafki cargo, w których można przechowywać butelki, detergenty lub suche produkty przechowywane w plastikowych pojemnikach czy słoikach. Tam, gdzie półka już się nie zmieści, można zainstalować relingi, czyli metalowe listwy z haczykami. Mogą one służyć do przechowywania przypraw i mniejszych akcesoriów, ale także noży, kubków czy filiżanek, garnków i patelni. Ponadto można również wykorzystać, przez wielu niewykorzystaną, przestrzeń w narożnikach. Zainstalować można wewnątrz szafki wysuwne półki, np. typu nerka. Takie półki narożne łatwo się wysuwają, dzięki czemu zwykle niedostępne miejsca, stają się łatwo dostępne, tym samym oferując kolejne miejsce do przechowywania garnków i sprzętów kuchennych.

Zabudowane sprzęty kuchenne

Kolejnym atutem wyżej przedstawionych wysokich szafek kuchennych jest możliwość zabudowy sprzętów kuchennych i AGD w taki sposób, że będą one wkomponowane w sposób niezakłócający całości zabudowy. Tak wysokie szafki umożliwiają np. całkowitą zabudowę lodówki takim samym frontem jak szafki ponad nią, co stworzy piękną, jednolitą powierzchnię. Jeśli jednak wolisz wyeksponować swoją lodówkę, możesz się skusić na zabudowanie powierzchni ponad nią i stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania. Poza lodówką można oczywiście również zabudować inne sprzęty AGD, takie jak np. piekarnik, zmywarka czy pralka i często można je usytuować jedno na drugim, zyskując dodatkowe miejsce np. na szuflady. W skrócie wysoka zabudowa słupkowa to świetny sposób nie tylko na ukrycie sprzętów i podwyższenie walorów estetycznych aranżacji, ale również na zaoszczędzenie cennego miejsca.