W ostatnich latach coraz częściej projektujemy łazienki z myślą o tym, że staną się przestrzenią odpoczynku i relaksu. Należy jednak pamiętać, że istotna jest funkcjonalność. Jakie meble łazienkowe sprawdzą się jako praktyczne elementy wnętrz? Czym kierować się przy wyborze ergonomicznych mebli do łazienki? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

meble lazienkowe monaco stolkar

Zacznij od dokładnych pomiarów łazienki

Zanim zabierzesz się za wybór swoich nowych mebli łazienkowych, wykonaj szczegółowe pomiary łazienki. Sprawdź, gdzie możesz ustawić poszczególne szafki i jakie powinny mieć rozmiary, żeby pasowały do metrażu i nie zagracały pomieszczenia. Określ, w którym miejscu są syfony, odpływy oraz cała instalacja hydrauliczna – to bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście wyboru szafki pod umywalkę. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać nowe szafki łazienkowe, a także określić, ile masz miejsca na przechowywanie akcesoriów, ręczników i chemii.

Wybierz odpowiednie szafki łazienkowe

Na podstawie pomiarów możesz już z łatwością wybrać nowy zestaw mebli łazienkowych dopasowany do wielkości i możliwości twojej łazienki. Pamiętaj, że szafki łazienkowe powinny być dobrane tak, żeby nie zmniejszały optycznie pomieszczenia. Jeśli łazienka jest mała, to zamiast wysokich i szerokich regałów, ustaw proste słupki łazienkowe, a pod umywalką umieść niewielką szafkę. W mniejszych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się też szafki łazienkowe wiszące. W dużych łazienkach otwiera się większe pole manewru – możesz pozwolić sobie na całkowitą swobodę w wyborze korpusów.

stolkar meble lazienkowe nicea 05

Postaw na funkcjonalne użytkowanie mebli do łazienki

Zanim kupisz swoje nowe meble łazienkowe zwróć uwagę na komfort ich użytkowania, a także łatwość utrzymania ich w czystości. Pamiętaj, że szafki do łazienki powinny być zabezpieczone przed wpływem wilgoci oraz nagłych zmian temperatury. Wybierz fronty łazienkowe i korpusy, które można łatwo czyścić, np. laminowane bez połysku. Dobrym pomysłem będą również podwieszane szafki łazienkowe, które umożliwiają łatwe i szybkie sprzątanie podłogi bez przesuwania mebli.

Pamiętaj o przechowywaniu w meblach łazienkowych

Jeśli chcesz zmaksymalizować funkcjonalność swoich mebli łazienkowych, zwróć uwagę na to, czy możesz zainstalować w nich praktyczne systemy przechowywania cargo. To doskonałe rozwiązanie bez względu na to, czy masz łazienkę małą czy przeciwnie – o dużym metrażu. Sprawdź, czy wybrane szafki łazienkowe pomieszczą wysokie butelki z chemią gospodarczą oraz kosmetykami. Dzięki temu, schowasz wszystkie potrzebne przedmioty wewnątrz mebli, odciążając optycznie przestrzeń łazienki.

Wiesz już, czym się kierować podczas wyboru funkcjonalnych mebli łazienkowych. Ale czy wiesz, gdzie możesz je kupić? Zestawy mebli łazienkowych od Stolkar wyróżniają się atrakcyjną ceną i solidną jakością wykonania. Sprawdź dostępną w Stolkar ofertę szafek do łazienki i już teraz wybierz swój wymarzony zestaw mebli!