Granatowa kuchnia często wzbudza wiele aranżacyjnych wątpliwości. W końcu jest to ciemny, trudny do ogrania kolor. Nic bardziej mylnego! Granatowy kolor w kuchni to kwintesencja elegancji! Przeczytaj poniższe wskazówki i zobacz, jak możesz przepięknie zaaranżować kuchnię w granatowym kolorze.

Połącz granatową kuchnię z drewnem!

Granat, jako że jest kolorem dosyć ciemnym i mocno akcentującym pomieszczenie, świetnie będzie się prezentował przełamany jaśniejszym kolorem. Granatowy świetnie komponuje się z odcieniami szarości, bieli czy écru. Trzeba jednak uważać, ponieważ kuchnia w kolorach granatu i bieli to wyznacznik stylu marynarskiego, który nie zawsze jest tym, co chcemy mieć w swojej kuchni. Jeśli połączysz granat z drewnianymi elementami i dodatkami nadasz tej aranżacji szlachetności. Wybierz ciemne drewno, jeśli chcesz dodać swojej kuchni klasy i elegancji, a jasne drewno, jeśli stawiasz na nowoczesną kuchnię w stylu minimalistycznym.

Jaki blat wybrać do granatowej kuchni?

Osobom, które decydują się na granatową kuchnię często zastanawiają się – jaki blat będzie pasował do granatowych szafek?
Cóż, to zależy od tego, w jakim stylu chcesz urządzić swoją granatową kuchnię.
Jeśli chcesz urządzić swoją kuchnię w eleganckim, ale nowoczesnym stylu, to wybierz marmurowy lub biały blat kuchenny. Jeśli Twoje wnętrze jest bliższe tradycyjnego, przytulnego stylu, to świetnie zgra się z drewnianym blatem. Jeśli chcesz postawić na minimalizm i bardzo charakterystyczne pomieszczenie, to zestaw granat z czernią, stalą lub granitem.

Otwórz granat na salon!

Granat najlepiej będzie się prezentował w przestronnych wnętrzach – idealnie zatem się sprawdzi w kuchniach otwartych na salon. Duża przestrzeń sprawia, że można tak mocny kolor jak granat, wprowadzić tam w takich proporcjach, że wnętrze będzie wyglądało harmonijnie. Granatowe szafki będą bezpieczną bazą – można później dodać dodatkowe elementy takie jak dodatki salonowe, czy wyspa kuchenna.