Meble kuchenne systemowe, nazywane inaczej kuchniami modułowymi, to zestawy mebli do kuchni w postaci korpusów szafek, frontów, kuchennych blatów i uchwytów do szafek kuchennych, które można ze sobą łączyć w konfiguracjach spersonalizowanych, do określonych potrzeb. Kuchnie systemowe cieszą się ogromną popularnością. Możemy zaprojektować swoją kuchnię i stworzyć kompozycję z dostępnych elementów. „klocków”.

Meble do kuchni modułowe są kompromisem między meblami do kuchni pod zabudowę (na wymiar) a gotowym zestawem mebli kuchennych. Meble kuchenne na wymiar są zwykle kosztownym i czasochłonnym rozwiązaniem. Z kolei w meblach w gotowych zestawach nie uwzględnia się kompromisów – to wybór ekonomiczny i zarazem najmniej kreatywny (mogą nie spełnić indywidualnych cech ani wymagań).

Indywidualne projekty kuchni modułowych

stolkat trend line Adele 01

Wybierając meble kuchenne systemowe, stajesz się projektantem swojej nowej kuchni. Możesz skorzystać także z bezpłatnego doradztwa na etapie planowania. Wybierz styl, wygląd i wykończenie szafek do kuchni. Kolejno możesz przejść do skompletowania korpusów mebli kuchennych, czyli co, gdzie i w jakiej liczbie się zmieści. Meble do kuchni modułowe pozwalają na indywidualny układ i rodzaj zabudowy.

Ostatecznym szlifem, mającym ogromny wpływ na efekt aranżacyjny, będzie dobór blatów kuchennych, kolorystyka frontów, zdobień i uchwytów (lub brak uchwytów w propozycjach push to open albo frezowanie zastępujące klasyczne uchwyty do szafek w kuchni). Kuchnia modułowa może być w każdej stylistyce: od nowoczesnej aranżacji kuchni przez minimalistyczne projekty po kuchnie klasyczne i w stylu retro.

Meble systemowe do każdej kuchni

Meble kuchenne modułowe pasują do małej kuchni w kawalerce, mieszkania czy kuchni pracowniczej. Dzięki ich zastosowaniu można maksymalnie wykorzystać przestrzeń i ergonomicznie zagospodarować każdy metr kwadratowy, bez pozostawiania pustych miejsc.

Systemowe meble do kuchni sprawdzają się w projektach dużej kuchni, kuchni otwartej na salon, aneksach kuchennych, kuchni z wyspą.

W sprzedaży są meble kuchenne różnej szerokości: od tych bardzo szerokich po te najwęższe. Rozwiązania systemowe zawierają wszystkie typy szafek kuchennych:

  • wiszące szafki,
  • stojące szafki,
  • szafki do zabudowy dolnej,
  • szafki do zabudowy górnej,
  • szafki wysokie – inaczej słupki kuchenne,
  • szafki narożne,
  • szafki do zabudowy popularnego sprzętu AGD.

Innowacje w kuchniach modułowych sprawiają, że jest mnóstwo udogodnień, na przykład wygodne kuchenne kosze i szafki cargo, szuflady, wkłady na sztućce. Wszystkie te propozycje będą doskonale pasować do nowoczesnych i do klasycznych kuchni.

Atrakcyjna cena mebli modułowych

Meble do kuchni modułowej można kupić w cenie niższej niż meble na wymiar. To kolejny atrakcyjny kompromis – dobra jakość w przystępnej cenie. Cena mebli systemowych kuchennych zależy głównie od liczby skompletowanych elementów, od materiału, z jakiego wykonane są meble do kuchni, blaty i fronty oraz od sposobu ich wykończenia.

Meble systemowe Stolkar są solidne, estetyczne i mają dobrą cenę, a wykonane są z płyt laminowanych i płyt MDF.

Meble kuchenne systemowe zapewnią:

– możliwość personalizacji stylu, wykończenia i układu,

– duży wybór rozmiarów brył i mnogość kombinacji,

– szeroki asortyment: blatów, uchwytów i dodatków,

– wysoką jakość elementów, porównywalną z meblami na zamówienie.

kuchnia trend line adele stolkar

Elastyczność, czyli przemeblowanie i rozbudowa kuchni systemowych

Niepodważalnym atutem modułowych kuchni jest możliwość rozbudowy w przyszłości i przemeblowania zagospodarowanej już przestrzeni. Warto wybrać Stolkar – sprawdzonego producenta mebli do kuchni, funkcjonującego na rynku ponad trzy dekady[3] [4] , ponieważ w przyszłości można skorzystać ze stałej oferty. A w razie zniszczenia mebla po prostu kupić nowy moduł!

Modułowe meble dostępne od ręki plus szybki montaż i demontaż

Kupno mebli do kuchni na zamówienie może wiązać się z wielotygodniowym (bądź wielomiesięcznym) oczekiwaniem na ich zamontowanie. Meble systemowe do kuchni możemy kupić i zamontować w stosunkowo krótkim czasie. Meble modułowe, w odróżnieniu do mebli na wymiar, można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce, do innego mieszkania.

Najmodniejsze meble kuchenne systemowe znajdziesz w naszych katalogach. Dla osób poszukujących optymalnych cenowo rozwiązań polecamy linię Trend Line. Kolekcje mebli do kuchni Premium Line i Vertigo Line w pełni odpowiadają na indywidualne oczekiwania i potrzeby. Zapraszamy do punktów sprzedaży systemowych mebli do kuchni Stolkar, zlokalizowanych na terenie całego kraju!