Ułatwione sprzątanie

Dla wielu największą zaletą podwieszanych szafek łazienkowych będzie ułatwione sprzątanie i docieranie w niedostępne miejsca. Meble niedotykająca podłogi umożliwia przystępne czyszczenie wokół i pod szafkami. W porównaniu z szafkami postawionymi tradycyjnie na podłodze, w tych meblach nie ma ciasnych przestrzeni, w których mógłby się gromadzić i ukrywać kurz i brud. Oznacza to, że nie musimy się schylać, aby posprzątać podłoże, a zamiast tego możemy użyć po prostu odkurzacza czy mopa.

Oszczędność miejsca

Meble wiszące to świetne rozwiązanie dla łazienek mniejszych rozmiarów. Jako że nie mają masywnej podstawy, zazwyczaj nie zajmują aż tak dużo miejsca jak w przypadku szafek tradycyjnych. Można je powiesić w pobliżu innych urządzeń, nie kreując przy tym uczucia przytłoczenia. Taki rodzaj mebli łazienkowych zapewni również iluzję zwiększonej przestrzeni, ponieważ zajmują one puste miejsca na ścianie, a nie na podłodze.

Dostosowanie pod swoje potrzeby

Armatura, czy meble łazienkowe, które są umieszczone na nogach lub cokołach zawsze będą miały taką samą wysokość i, mimo że dostępne są spersonalizowane wersje, które będą bardziej odpowiednie dla wybranych grup czy osób, to takie rozwiązania są zazwyczaj o wiele droższe i trudniej dostępne. Umiejscowienie pionowe mebli wiszących w łazience można łatwo regulować w zależności od potrzeb, czyli będą one odpowiednie dla osób o różnym wzroście. Takie meble mogą się też okazać strzałem w dziesiątkę w przypadku dzieci — nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką szafkę po paru latach zawiesić wyżej, gdy dziecko już podrośnie.

Wytrzymałość

Wiele osób zastanawiających się nad kupnem szafek do łazienki zastanawia się, czy szafki wiszące mogą utrzymać taki sam ciężar, jak ich stojące odpowiedniki. Należy pamiętać, że wiele zależy tutaj przede wszystkim od jakości samych mebli oraz ich wykonania. Wpływ będzie miała również właściwa i rzetelna instalacja, dlatego ważne jest aby wybrać odpowiedniego fachowca.

Styl i design

Wiszące meble łazienkowe często są postrzegane jako bardzo stylowe i futurystyczne. Pojawiają się one bardzo często w nowoczesnych projektach, podczas gdy ich stojące wersje znaleźć można raczej w inspiracjach w stylu retro czy glamour. Nie oznacza to jednak, że decydując się na bardziej tradycyjny styl trzeba odpuścić sobie wiszące meble — zazwyczaj wygląd takich szafek jest na tyle uniwersalny, że znajdą one swoje miejsce w przeróżnych aranżacjach i przestrzeniach i będą pasować do ogólnego wystroju.

O czym należy pamiętać decydując się na wiszące szafki łazienkowe?
Jeśli chcesz zaopatrzyć swoją łazienkę w podwieszane szafki, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Po pierwsze, przygotowanie ścian. Muszą być one nie tylko proste, ale również wyjątkowo mocne i stabilne. Dotyczy to też umieszczonych na nich