Święta Wielkanocne to okres, który charakteryzuje się swoją barwną różnorodnością. W tym czasie w naszym domu królują wiosenne kolory. A skoro mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu, nie możemy zapomnieć także o świątecznych dekoracjach tego pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na świąteczne aranżacje kuchni. Wielkanoc to przede wszystkim szał na wiosenne kolory, nie ograniczamy się jedynie do zieleni i żółci, z którą kojarzy nam się to święto. W zależności od stylistyki wnętrza, a także systemów kuchennych dekoracje świąteczne mogą przybrać wszystkie kolory tęczy.

1. Zielony

Kolorem, który najbardziej kojarzy się z Wielkanocą, jest zielony, symbolizuje między innymi budząca się do życia przyrodę, a także jest kolorem nadziei. Z całą pewnością wszystkie odcienie zielonego rewelacyjnie sprawdzą się w dekoracji przestrzeni, ponieważ uspokajają, odprężają, a także pozytywnie wpływają na samopoczucie. Ten kolor daje nam ogromne możliwości, możemy stworzyć „żywe” dekoracje w postaci wiosennych roślin. Zasiej rzeżuchę lub trawy w przepiękne kolorowe doniczki i ustaw je na wyspie kuchennej lub na szafki kuchenne, dodatkowo możesz je ozdobić kolorowymi pisankami.

2. Żółty

Kolejnym kolorem, który bardzo mocno wpisuje się w te święta, jest żółty. Pierwszym skojarzeniem jest oczywiście żółtko, które mamy w jajku, ale kolor żółty także kojarzy nam się z wiosennym słońcem oraz kwitnącymi żonkilami, a także żółtymi kurczaczkami. Świetnie łączy się z innymi intensywnymi barwami, takimi jak czerwień, czy turkus. Jeżeli w naszej kuchni mamy meble kuchenne w stylu retro doskonałym połączeniem będą pastelowe odcienie żółtego.

3. Błękit

Kolor nieba, być może nie jest oczywistym kolorem Wielkiej Nocy, ale z całą pewnością będzie przepięknie komponował się w dekoracjach na stole kuchennym.
Ta delikatna, pastelowa barwa znakomicie sprawdzi się jako jeden z kolorów świątecznych pisanek. Jasny błękit doskonale wpasuje się w minimalistyczne kuchnie. Jednym z elementów dekoracji w kolorze błękitu może być przepiękna zastawa, która znajdzie swoje miejsce na świątecznym stole.

4. Róż

Pastelowy, pudrowy róż, to znakomity kolor do wielkanocnych dekoracji. Ta barwa symbolizuje młodość i radość zmartwychwstania. Rewelacyjnie łączy się z pozostałymi pastelowymi kolorami takimi jak, żółty, błękit, czy zielony. Oprócz standardowego wykorzystania w zabarwieniu pisanek ten kolor możemy wykorzystać także w przepięknych kwiatowych kompozycjach, które zagoszczą na naszym stole kuchennym.

5. Very Peri

Ten kolor uznany został, za kolor roku 2022, przez Instytut Pantone, dlatego nie może zabraknąć go podczas tworzenia naszych wielkanocnych aranżacji. Pastele zawsze idealnie wpasowują się w wielkanocne dekoracje. Niebieski wpadający w fiolet bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z różem, błękitem i złotem, takie połączenie kolorystyczne sprawi, że nasze święta staną się bardziej eleganckie i podniosłe. Ten kolor znakomicie łączy się z nowoczesną kuchnię minimalistyczną.

Wiosna to znakomity czas na kolorystyczne eksperymenty w domu, nie bój się zaszaleć ze zdecydowanymi kolorami. Pamiętaj, że czasami mała zmiana dodatków takich jak obrusy, narzuty, poduszki, czy świece może nadać Twoim pomieszczeniom nowego, świeżego i świątecznego wyglądu.