Każdy marzy o pięknej i funkcjonalnej kuchni, a nowy rok sprzyja noworocznym postanowieniom i planowaniu remontów. Przeczytaj poniżej 3 proste sposoby na uatrakcyjnienie swojej kuchni, które wykorzystasz niezależnie od tego, czy planujesz zaprojektowanie nowej zabudowy kuchennej, czy remontu swojej już istniejącej kuchni.

Stwórz przytulną przestrzeń

Czy wiedziałeś, że średnio spędzamy w kuchni około 4 godzin dziennie? Jeśli masz możliwość, warto więc zadbać o kącik w kuchni, który umożliwi Ci zrelaksowanie się. Taki efekt osiągniesz np. poprzez umieszczenie ozdobnej pufy, która jednocześnie może być miejscem do przechowywania kuchennych akcesoriów. Jeśli ozdobisz ją dodatkami nawiązującymi do stylu kuchni, będzie ona nie tylko zwiększają funkcjonalność pomieszczenia, ale również cieszyła oko.

Postaw na nowoczesne okucia

W kuchni nie znajdziesz nic lepszego i bardziej cieszącego użytkownika kuchni niż okucia typu smart. Systemy ułatwiające przechowywanie nie tylko ułatwiają organizację naczyń, dodatków i sprzętów kuchennych, ale przede wszystkim ułatwiają użytkowanie kuchni. Jeśli zainwestujesz w rozwiązania takie jak kosze cargo, kosze nerki, spiżarki i systemy wysuwne, to sprawisz sobie niezwykle intuicyjną przestrzeń do gotowania i nie tylko.

Zdecyduj, co chcesz pokazać, a co ukryć

Jak wiemy, kuchnia rządzi się swoimi prawami i nie zawsze wszystko w niej jest piękne i estetyczne. Przy organizacji kuchni warto jest więc zastanowić się, co chcemy wyeksponować, a co ukryć. Jeśli nie jesteś w stanie ukryć pewnych rzeczy, np. słoików lub sprzętów kuchennych możesz je wyeksponować w estetyczny sposób. Sprawdzą się tutaj ozdobne pojemniki, ozdobne półki i nawiązujące do nich dodatki – spraw, aby wszystko ze sobą współgrało i tworzy przepiękną kompozycję.

Wszystkie powyższe wskazówki pomogą Ci zmaksymalizować estetykę Twojej kuchni. Nie zapomnij o dobrym oświetleniu – odpowiedni dobór oświetlenia pomoże Ci podkreślić walory pomieszczenia.