„Modnie czy wygodnie?”

 Nie ważne ile masz miejsca w łazience, z nami bez problemu urządzisz swoją przestrzeń.

Zasady urządzania łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby korzystanie z niego było przyjemnością. Urządzając łazienkę zwracamy uwagę na to, aby wszystko było w zasięgu ręki. Należy jednak również dokładnie zaplanować rozmieszczenie łazienkowych sprzętów, tak aby łazienka była funkcjonalna i praktyczna. Urok naszej łazienki zależy nie tylko od pomysłowego i oryginalnego wystroju, ale także od sposobu jej urządzenia.

Ergonomiczne wnętrze jest funkcjonalne, praktyczne i zaaranżowane w taki sposób, że korzystanie z niego jest czystą przyjemnością.

Łazienkowe wnętrze, dzielą umowne granice pomiędzy trzema strefami – kąpielową, umywalkową i sanitarną. Choć ta ostatnia powinna być odseparowana od pozostałych, to wszystkie trzy powinny tworzyć spójną całość.
Rozpoczynając planowanie łazienki warto poznać zasady, dzięki którym korzystanie z niej będzie komfortowe.
Wygodne korzystanie z poszczególnych urządzeń zapewni wolna przestrzeń przed nimi. Przed wanną powinna być minimalna powierzchnia o wymiarach 70 x 100 cm, a przed kabiną prysznicową 80 x 90 cm. Swobodne korzystanie z umywalki o szerokości ponad 40 cm zagwarantuje powierzchnia o wymiarach 70 x 100 cm. Nieco mniejszy obszar o powierzchni 80 x 60 cm zagwarantuje wygodę podczas korzystania z miski ustępowej , ale przed bidetem powinno być więcej wolnej podłogi – minimum 60 x 100 cm. Powierzchnie przed poszczególnymi urządzeniami mogą na siebie zachodzić lub nawet pokrywać się, tak więc wygodna łazienka nie musi być taka duża. Ważne, aby była prawidłowo rozplanowana.
Równie ważna jak powierzchnia tzw. funkcjonalna – przed poszczególnymi urządzeniami, jest odległość między nimi. Powinny one wynosić około 20 -30 cm. W przypadku miski ustępowej z każdej strony powinno być minimum 20 cm, ale z obu stron bidetu już 30 cm. Szczególnym przypadkiem jest sąsiedztwo umywalki i wanny – w takim wypadku ich krawędzie mogą się pokrywać, a nawet maksymalnie zachodzić 5 cm.
Urządzając łazienkę należy pomyśleć także o meblach, a nie tylko o wyposażeniu w ceramikę sanitarną, wannę czy kabinę prysznicowa. Miejsce do przechowywania m.in. kosmetyków, przyborów toaletowych czy dodatkowych ręczników zagwarantuje porządek w łazience. Bardzo praktyczne są szafki podumywalkowe, z jedną lub kilkoma szufladami. Z góry widać całą zawartość szuflady, a po kosmetyki i przybory nie trzeba się nadmiernie schylać. Takie rozwiązanie zastosowano w meblach PIRELLI, TALIA DAGLEZJA BIELONA, OSLO, ARUBA.

ŁAZIENKA-PIRELLIPIRELLI

ŁAZIENKA-TALIA-DAGLEZJA-BIELONATALIA DAGLEZJA BIELONA

ŁAZIENKA-OSLOOSLO

ŁAZIENKA-ARUBAARUBA

Innego typu szafki, jak w BONICIE czy NICOLE oprócz zamykanej przestrzeni pełnią także rolę blatu do odstawiania kosmetyków i postawienia na niej umywalki.

Łazienkę potraktujmy jako naszą prywatną przestrzeń życiową. Aranżujmy ją samodzielnie i poruszajmy się w niej swobodnie.